سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

ترش و شیرین شرکت پالایش گاز خانگیران معرفی می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

ترش و شیرین شرکت پالایش گاز خانگیران معرفی می شود

 حدود نیم قرن پیش هنگامیکه کلیه فعالیت های نفتی در جنوب غربی کشور متمرکز بود و خوزستان به عنوان تنها منطقه مرتبط با نفت و گاز شناخته می شد، کشف گاز در نقطه ای بسیار دورتر از خوزستان و در شمال شرق ایران، حوزه صنعت نفت ایران را وسعتی دیگر بخشید. امروزه دیگر سرخس تنها یک منطقه دور افتاده مرزی نیست چرا که قلب تپنده ای است که نیاز 6 استان کشور را به انرژی گاز طبیعی تامین می کند.

"ترش و شیرین" عنوان مجموعه 12 قسمتی است که در قالب مستند به تاریخچه احداث پالایشگاه و معرفی و توانمندی های شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در منطقه خانگیران سرخس می پردازد. همچنین در این مستند از ابتدای ساخت پالایشگاه  تا چشم انداز آینده مورد بحث و بررسی قرار می گیرد .

این مجموعه مستند با مشارکت شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در سیمای شبکه  خراسان رضوی تولید شده است.

 در این مستند کارشناسان گاز خانگیران به معرفی بخش های مختلف این پالایشگاه  از جمله  واحد پالایش  گاز، کارگاه ساخت قطعات، تولید گوگرد، تهیه کود شیمیایی گوگردی،  تولید  میعانات  گازی، و نیز موارد ایمنی، بهداشت، نوبت کاری، امکانات رفاهی، تحقیق و پژو هش،  و بحث انرژی  بررسی می شود.  عوامل دست اندرکار این مستند عبارتند از:

تهیه کننده و کارگردان:  مسعود توجهی  /گوینده و راوی:  رضا کمال علوی  /نویسنده:  سعید توجهی / نورپرداز و تصویربردار:  علی کاظمیان / صدابردار:  جواد قاسمی نیا / تدوین و انتخاب موسیقی:  علی اذرباد / گرافیست:  امین ابراهیمی /  طراح: ابوالفضل نعمتی.

alt

alt