جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

ترنم های بهاری شبکه اترک در رسانه ملی - صفحه محتوایی خبر

 

 

ترنم های بهاری شبکه اترک در رسانه ملی

ترنم های بهاری شبکه اترک در رسانه ملی

موسیقی های " بهار " ، " یاغیش گل" و " پرچم " آثاری فاخر از صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی پس از تصویب نهایی حائز سطح کیفی عالی شناخته شدند   .

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز خراسان شمالی، قطعات موسیقی محلی مقامی "بهار" ، " پرچم " و " یاغیش گل"  که با حمایت دکتر آذردشتی مدیریت شبکه اترک در واحد شعر و موسیقی این شبکه تولید شدند ، برای پخش از شبکه های سراسری و استانی صدا و سیما مجوز دریافت کردند .

خوانندگی هر سه قطعه موسیقی را محسن میرزازاده از خوانندگان خوب خطه خراسان شمالی برعهده داشته است.

قطعه موسیقی باکلام "بهار" در ساختار محلی تلفیقی و باآهنگی فولکلور بمدت 3 دقیقه و37 ثانیه به آهنگسازی ، تنظیم کنندگی علی جعفری و براساس شعری از حسن روشان تولید شده است.

قطعه با کلام "پرچم" نیز در ساختار محلی و با آهنگی تلفیقی به مدت 4 دقیقه و 15 ثانیه به آهنگسازی ، تنظیم کنندگی منصور مفیدی و بر اساس شعری از صادق آئینه و موسیقی با کلام       " یاغیش گل " ( باران می بارد ) هم در ساختار محلی و با آهنگی فولکلور و تلفیقی به مدت 3 دقیقه و 55 ثانیه به آهنگسازی و تنظیم کنندگی حامد آرین نژاد و بر اساس شعری از علیرضا سپاهی تولید شده اند.

لازم به ذکر است؛ این سه قطعه موسیقی علاوه بر تصویب در شورایعالی موسیقی و سرود استان ها و کسب سطح کیفی عالی مجوز پخش از شبکه های استانی و سراسری صدا و سیما را دریافت کرده است .