سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

تشریح ویژه برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی و انتخابات در صدا و سیمای مرکز سمنان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تشریح ویژه برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی و انتخابات در صدا و سیمای مرکز سمنان

تشریح ویژه برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی و انتخابات در صدا و سیمای مرکز سمنان

 

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی توکلیان مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان ویژه برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی این مرکز را در نشست خبری با حضور نمایندگان مطبوعات و خبرگزاری های تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها ، مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان در خصوص ویژه برنامه های این مرکزبه مناسبت دهه فجر گفت: ما در شبکه استانی در 4 حیطه صدا، سیما، خبر و فضای مجازی فعالیت داریم  که برای برنامه های هر یک از این بخش ها سه بخش تبلیغی، تهییجی و تبیینی در نظر گرفته ایم و از آبان ماه کار را شروع کرده ایم. دکتر توکلیان از گفتگو و رایزنی با فرمانداری های شهرستان های شاهرود و دامغان در این خصوص خبر داد و گفت: با دیداری که با فرمانداران شهرستان های شاهرود و دامغان داشتیم مقرر شد انشا الله با مساعدت آنان راهپیمایی مردم این شهرستان ها در یوم الله 22 بهمن بصورت زنده از شبکه استانی و شبکه های ملی پخش شود و امیدواریم با برنامه ریزی هایی که داریم بتوانیم امسال بعنوان اولین سال مراسم راهپیمایی 22 بهمن شهرهای سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار را بصورت زنده از شبکه استانی و شبکه های سراسری پخش کنیم.

حجت الاسلام دکتر توکلیان ویژه برنامه سیمای مرکز سمنان را به مناسبت دهه فجر 98 اینچنین برشمرد:

" کاروان تولید و افتخار" ویژه برنامه ایست که در 12 قسمت 60 دقیقه ای با توجه به عنوان سال از محل کارخانجات و مراکز تولیدی استان تهیه و پخش می شود، " حماسه حضور " ویژه برنامه زنده شب 22 بهمن خواهد بود که بصورت زنده به مدت 60 دقیقه پخش میشود و همین برنامه از ساعت 8:30 روز 22 بهمن هم تا ساعت 12 بصورت زنده انعکاس دهنده حضور مردم جای جای استان در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن خواهد بود، 10 فیلم سینمایی، 30نماهنگ، 7مستند تامینی ،4مستند تولیدی ،13 قسمت سریال، گزیده بیانات مقام معظم رهبری و پرداختن به اهمیت حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن در برنامه های روتین، دیگر اقدامات سیمای مرکز سمنان در دهه فجر امسال خواهد بود.

دکتر توکلیان برنامه های صدای مرکز سمنان را به مناسبت دهه فجر دو بخش اختصاصی و رویکردی عنوان کرد و افزود: تعدادی از برنامه های صدای مرکز سمنان اختصاصا به مناسبت دهه فجر تولید شده اند مانند: " کاروان انقلاب"، " بی واسطه"، " شمس جاوید" ، " مستند خیابان امام" ، " نمایش رادیویی ایوار" ، " نمایش رادیویی ضمانت"، " حدیث حماسه " و برخی برنامه های روتین هم که در طول سال تهیه و پخش میشوند در این دهه به این موضوع خواهند پرداخت .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان برنامه های فضای مجازی را به مناسبت فجر چهل و یکم اینچنین برشمرد: 10 قسمت موشن گرافیک با عنوان "شرح پیروزی" شامل رویدادهای انقلاب اسلامی در استان سمنان ، 4 مورد اینفو گرافیک، 5 مورد نماهنگ،  40 مورد پادکست های تصویری با عنوان  « حدیث حماسه» مربوط به خاطرات انقلاب اسلامی به روایت حجت الاسلام سیدحمید روحانی، 12 مورد پوستر و عکس نوشت و استوری اینستاگرام، 3 مورد کاریکاتور، راه اندازی پویش مردمی " بهمن تماشایی" با هدف به تصویر کشیدن حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن در نقاط مختلف شهری و روستایی استان، تولید یک تیزر و یک موشن گرافیک ویژه فراخوان پویش، تولید حداقل 2 نماهنگ "پویش بهمن تماشایی" از تصاویر ارسالی مردم جهت انتشار در فضای مجازی و شبکه استانی همچنین مناسب سازی عکس های ارسالی برای نمایش در رادیونما، همچنین انتشار تیزر ویژه برنامه های صدا، سیما و گزارش های خبرگزاری مرکز در فضای مجازی ، تقطیع و مناسب سازی همین ویژه برنامه ها و موارد اقتضایی دیگر .

دکتر توکلیان برنامه های معاونت خبر صدا و سیمای مرکز سمنان را هم در دهه فجر اینچنین عنوان کرد: پوشش خبری آغاز برنامه های دهه فجر با گلباران مزار شهدا،پوشش خبری افتتاح طرح ها در شهرها وروستاها، انعکاس خبری حضور مسئولان  و استاندار در شهرستانها  برای افتتاح طرح ها  و دیدارهای مردمی و شرکت در مراسم دهه فجر، پوشش خبری ویژه برنامه های فرهنگی هنری ورزشی استان، پوشش خبری برنامه های گرامیداشت  یادواره شهدا و ایام الله دهه فجر درمساجد، پایگاههای بسیج مدارس و دانشگاههاو پوشش خبری راهپیمایی 22 بهمن در شهرها و روستا های مختلف استان.

مدیر کل صدا و سیما در خصوص برنامه های این مرکز برای انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت:

ما برای انتخابات پیش رو برنامه هایی را از ماه ها قبل شروع کرده و ویژه برنامه هایی هم در دست تولید و پخش داریم. وی به برنامه هایی که تا کنون درصدای این مرکز با موضوع انتخابات تهیه و پخش شد اشاره کرد و افزود: تا کنون در برنامه های روتین با موضوع اجتماعی مانند"  نگاه امروز"،" شب های نقره ای"، " صبح بخیر قومس "، " بی واسطه" و " زندگی سلام"  به این موضوع پرداخته ایم و در روزهای آینده هم این روند ادامه خواهد داشت.

دکتر توکلیان به ویژه برنامه " حق و تکلیف"  سیمای مرکز سمنان به مناسبت انتخابات اشاره کرد و افزود: این برنامه در 12 قسمت آماده شده که از سیمای مرکز سمنان در حال پخش می باشد. وی افزود در برنامه های با نمایندگان، با ورزش، به وقت جوانی، پرسمان هفته، در شهر، رویش، زیر یک سقف، شب چراغ هم از ماه های قبل به این موضوع پرداخته می شود.

حجت الاسلام دکتر توکلیان برنامه های فضای مجازی مرکز را هم تولید موشن گرافی با عنوان " انتخاب درست", دوربین مخفی، ویدئو کامنت، موشن گرافی، مستند گزارشی ، تهیه پوستر با عنوان " معیار" برای اینستا گرام و کاریکاتور عنوان کرد.