سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

تشریح ویژه برنامه های صدا و سیمای اردبیل در نشست خبری مدیر کل مرکز - صفحه محتوایی خبر

 

 

تشریح ویژه برنامه های صدا و سیمای اردبیل در نشست خبری مدیر کل مرکز

تشریح ویژه برنامه های صدا و سیمای اردبیل در نشست خبری مدیر کل مرکز

 

مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل از برنامه ریزی برای تولید و پخش ویژه برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مرکز اردبیل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل ، دکتر ملااحمدی در نشست با خبرنگاران و نمایندگان دیگر رسانه های گروهی در استان با اعلام این خبر گفت: پخش مستندهایی از پیشگامان مبارزه با رژیم ستمشاهی در دوران انقلاب اسلامی ، تشریح خدمات و دستاوردهای نظام اسلامی در سطوح ملی و استانی از جمله عناوین برنامه های در حال تولید در این راستاست و تولید سریال شهید مرحمت بالازاده به صورت انیمیشن در 52 قسمت 11 دقیقه‌ای در مرکز اردبیل از جمله این برنامه ها است.

وی در ادامه از تلاش برای ساخت مستندهای جدید برای معرفی شهدای شاخص استان و به ویژه شهدای مدافع حرم خبر داد و افزود: مقدمات تولید سریال جدیدی با عنوان "هفت خوان" در صدا و سیمای مرکز اردبیل کلید خورده است که تلاش خواهد شد بن مایه های محتوایی آن معرف فرهنگ غنی استان اردبیل باشد.

مدیرکل صدا و سیمای اردبیل در ادامه عنوان کرد: تعهد سالانه صدا و سیمای مرکز اردبیل در حوزه سیما یک هزار و 610 ساعت، در رادیو 4 هزار و 100 ساعت و در رادیوی برون مرزی نیز یک هزار و 260 ساعت است که این برنامه‌ها به صورت اساسی تولید می‌شود.

دکتر ملااحمدی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد صدا و سیمای مرکز اردبیل در ماه مبارک رمضان، از برنامه‌ریزی برای پخش برنامه‌های مختلف در فصل تابستان خبر داد و گفت: هدف ما جلب رضایت حداکثری مردم است و در فصل تابستان برنامه‌های شاد، اجتماعی و ورزشی مبنای کار است.

وی تصریح کرد: استان اردبیل ظرفیت بسیار بالایی در تولید محصولات دارد و باید بتوانیم برندسازی این محصولات را مبنای کار قرار دهیم و در این زمینه رسانه ملی آماده برندسازی محصولات بومی استان اردبیل به صورت همه‌جانبه است.

ملا احمدی با یادآوری اینکه در حال حاضر بیش از 95 درصد جمعیت استان اردبیل تحت پوشش دیجیتالی برنامه های صدا و سیما قرار دارند اظهار امیدواری کرد که با دسترسی هر چه بیشتر صدا و سیما به امکان استفاده از شبکه فیبر نوری ، امکان فنی لازم برای پخش برنامه های زنده از تمامی شهرستانهای استان فراهم شود.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل تولید و پخش برنامه های پرنشاط و امیدآفرین را از مهمترین رویکردهای رسانه ملی عنوان کرد و افزود : تعامل با تمامی دستگاه ها و نهادها ، ایجاد فرصتی برای حضور همه گرایش ها و دیدگاه های قانونی در برنامه های صدا و سیما و حمایت همه جانبه از بخش خصوصی از دیگر راهبردهای رسانه ملی و صدا و سیمای مرکز اردبیل است.

وی با خاطرنشان کردن فعالیت حداقل 259 شبکه ماهواره ای فارسی زبان و تلاش آنها برای تبلیغ بر علیه ارزش های نظام اسلامی گفت: بدون شک صدا و سیما در خط مقدم مقابله با هجمه روانی و فرهنگی دشمنان قرار دارد.

وی در عین حال از تلاش و آمادگی صدا و سیمای مرکز اردبیل برای معرفی توانمندی ها و ظرفیت های مختلف استان اردبیل در شبکه استانی و سراسری خبر داد و گفت: با هدف حمایت همه جانبه از تولیدات داخلی ، آماده معرفی و کمک به برندسازی تولیدات باکیفیت استان در برنامه های صدا و سیما هستیم .