جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

تشویق قطعه موسیقی «سوز چویل» از سوی شورای عالی موسیقی و سرود استان ها - صفحه محتوایی خبر

 

 

تشویق قطعه موسیقی «سوز چویل» از سوی شورای عالی موسیقی و سرود استان ها

تشویق قطعه موسیقی «سوز چویل» از سوی شورای عالی موسیقی و سرود استان ها

تشویق قطعه موسیقی «سوز چویل» از سوی شورای عالی موسیقی و سرود استان ها

قطعه موسیقی باکلام «سوز چویل»از تولیدات واحد شعر و موسیقی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری، مورد تصویب و تشویق شورای عالی موسیقی و سرود استان های رسانه ملی قرارگرفت.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری: مدیر هماهنگی و موسیقی و سرود مراکز استان های رسانه ملی طی نامه ای به مدیرکل مرکز با اشاره به نتیجه ارزیابی این موسیقی در شورای عالی موسیقی و سرود استان ها که برای پخش از شبکه های سراسری مورد تصویب و تشویق قرارگرفته است، از اهتمام صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری برای تولید آثار کیفی برگرفته از ظرفیت های فرهنگی و بهر ه گیری هنرمندان صاحب ذوق استان تشکر و قدردانی کرده است.

سید حمیدرضا حسینی افزوده است: مرکز چهارمحال و بختیاری همواره در خلق آثار با کیفیت و جذاب با الهام از فرهنگ ارزشمند و سنت های پسندیده مردمی موفق و شاخص بوده و آثار این چنینی به عنوان نمایندگان شایسته ای از فرهنگ و هنر اقوام ایرانی در شبکه های صدا و سیما  حضوری پررنگ و اثربخش دارند.

قطعه موسیقی«سوز چویل»  با گویش بختیاری با مضمون پیوند و سنت فرخنده ازدواج در ایل بختیاری و آداب و رسوم مردم غیور منطقه می پردازد.

سوز در گویش بختیاری به معنای سبز و چویل نام گیاهی خوشبو است که رویشگاه آن کوهستان های استان است و  قطعه موسیقی «سوز چویل» به معنای «چویل سبز» به مدت چهار دقیقه به تهیه کنندگی حسن مجیدی، خوانندگی امیر سیاوش فرهادی، آهنگسازی مجتبی صادقی و با ابیاتی از سروده های یوسف برزویی در واحد شعر و موسیقی مرکز چهارمحال و بختیاری تولید شده است.