جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

تشکیل " ستاد رونق تولید " در صدا و سیمای مرکز سمنان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تشکیل " ستاد رونق تولید " در صدا و سیمای مرکز سمنان

تشکیل

 

ستاد رسانه ای رونق تولید استان سمنان با هدف گفتمان سازی رونق تولید  در صدا و سیمای مرکز سمنان تشکیل شد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان ستاد رسانه ای رونق تولید استان سمنان با هدف گفتمان سازی رونق تولید،  بهبود فضای کسب و کار،  فرهنگ سازی جهت استفاده از کالای ایرانی و معرفی کار آفرینان برتر و شرکت های دانش بنیان، در صدا و سیمای مرکز سمنان تشکیل شد .

در اولین جلسه این ستاد که با حضور اهالی رسانه و برخی از نمایندگان بخش صنعت ، معدن و بازرگانی برگزار شد ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی توکلیان مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان و رئیس این ستاد، درباره ایجاد ستاد رسانه ای گفت : ستاد رونق تولید در مراکز استانی صدا و سیما پیرو دستورالعمل ریاست محترم سازمان و تاکید معاونت محترم امور استان ها به منظور عمل ­ به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت همه ­جانبه از تولید در مراکز استان ها، با حضور افراد صاحب نظر حقیقی حوزه تولید استان و اهالی رسانه و برنامه سازان اقتصادی شکل گرفته است .

دکتر توکلیان به اهداف اصلی تشکیل این ستاد هم اشاره  و تصریح کرد : اهداف مهمی از تشکیل این ستاد در شبکه های استانی  دنبال می شود که مهمترین آن گفتمان­سازی رونق تولید است.

وی مأموریت­های اعضای این ستاد را برنامه­ریزی برای ایجاد گفتمان موثر رسانه­ای درباره مسائل مرتبط با حوزه تولید و بهبود فضای کسب و کار ، بصیرت ­افزایی و جریان­سازی برای افزایش حمایت ملی از کالای ایرانی برای رونق تولید، افزایش اشتغال، کاهش واردات و معرفی کارآفرینان برتر و شرکت­های دانش ­بنیان جهت ترویج روحیه­ کار و تلاش سازنده در جامعه و گسترش فرهنگ تلاش و تحرک در بین جوانان اعلام کرد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان همچنین کمک به شکوفایی اقتصادی در استان و ایجاد امید و نشاط در جامعه را  رویکرد اصلی برنامه سازی شبکه استانی اعلام کردند   .

در ادامه با حضورتعدادی از تولید کنندگان و صاحبان صنایع استان و همچنین برنامه سازان حوزه های مختلف صدا، سیما، خبر و فضای مجازی ، راهکار های عملیاتی  رونق تولید در بخش صنعت، معدن و بازرگانی  مورد بررسی قرار گرفت .