سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

تشییع و خاکسپاری شهید گمنام در صدا وسیمای فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

تشییع و خاکسپاری شهید گمنام در صدا وسیمای فارس

 

همزمان با هفته دفاع مقدس خانواده صدا وسیمای فارس میزبان شهید گمنام 22 ساله ای شد که در عملیات والفجر 8 شهد شیرین شهادت نوشیده و نام خود را در بارگاه الهی ثبت کرد.

مراسم باشکوه تشییع و خاکسپاری این شهید گرانقدر در محوطه صدا و سیمای فارس با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز ، استاندار فارس، اعضای شورای تامین استان، تعدادی از مدیران و کارکنان ادارات مختلف، فرماندهان نظامی و انتظامی، هیات مذهبی و جمعی از مردم متدین شهر شیراز و کارکنان صدا وسیمای فارس در فضای سرشار از معنویت و اخلاص برگزار شد.

سهرابی با اشاره به درخواست همکاران برای میزبانی شهیدی گرانقدر به 3 سال تلاش و پیگیری مستمر برای نیل به این هدف اشاره کرد و گفت: صدا وسیمای فارس به عنوان مرکزی فرهنگی، هنری، ادبی و رسانه ای امروز مفتخر به وجود ذیجود بنده ای از بندگان صالح خداوند و شهیدی شاهد شد که از این پس همچون مولا و مقتدایش امام حسین علیه السلام چراغ راه ماست تا راه گم نکنیم و بیش از گذشته بیندیشیم که از بهر چه اینجا هستیم و چگونه باید وظیفه خودرا در قبال دین و قرآن و وطن و ملت و نظامی برآمده از خون شهیدانمان ادا کنیم.

مدیرکل صدا وسیمای فارس با پاسداشت یاد  امام راحل و گرامیداشت نام آن مرد بزرگ تاریخ ساز افزود: امام عزیز در عصر و رهبر گرانقدرمان در این زمان راه بهتر زیستن و تلاش برای ساختن دنیایی زیبا و آخرتی مورد رضای خداوند به ما یاد داده اند و شهدا به تمامت معنی با اهداء خون خود این اندیشه متعالی را امضاء کردند و حال ماییم که باید راه و اندیشه آنها را تا پیروزی کامل حق بر باطل ادامه دهیم و این مهم با کار و تلاش مضاعف برای شکوفایی وطن، بصیرت و روشن بینی، دشمن شناسی و ولایت پذیری به دست می آید.

در ادامه این مراسم استاندار فارس نیز با اشاره به اینکه:

در تشییع جنازه شهدا معمولا این سوال برای مردم مطرح می شود که این شهید در چه عملیاتی، در مصاف با چه دشمنی و با چه هدفی به شهادت رسیده است، به تشریح اهداف و پیام جانبازی ها و فداکاری های شهدا پرداخت و گفت: آنها برای دفاع از کیان و حدود و ثغور ایران و حفاظت از انقلابی که در آن زمان نوپا بود جان خود را فدا کردند و برگزاری چنین مراسمی در واقع برای یادآوری اهداف آنها در حفظ و بقای انقلاب و همچنین عزت ایران می باشد.

اسماعیل تبادار پیام دیگر شهدا را ایستادگی در مقابل زیاده خواهی دشمنان عنوان کرد و ادامه داد: شهدا به ما آموختند ملت ما می تواند با دست خالی، اراده ای آهنین، عزمی راسخ، اعتماد و وحدت کلمه بزرگی خود را به جهانیان ثابت کند.

این مسئول با تاکید براینکه هر ملتی بخواهد عظمت خود را به جهانیان ثابت کند راهی جز وحدت، هماهنگی و تفاهم ندارد، گفت: در میان ملت ایران علاوه براینها توجه به رهنمودهای امام امت و مقام معظم رهبری نیز وجود دارد و در دستور کار است.

وی با اشاره به وصایای شهدا و تاکید آنها بر رهروی از راه امام حسین(ع) ابرازداشت: آن زمان که وصایای شهدا را مرور می کنیم می بینیم که آنها بر پیروی از راه امام سوم شیعیان و اخلاق مداری در همه شئون زندگی تاکید دارند.

استاندار فارس با تاکید براینکه برای رفع تنگناها راه شهدا باید ادامه داشته باشد و به عنوان درسی بزرگ به دانش آموزان و دانشجویان ارایه شود، تصریح کرد: ما امروز بیشتر به این درس ها نیاز داریم و باید دیباچه وصایای آنها را ورق بزنیم.

تبادار در ادامه سخنان خود شهدا را بلندآوازه توصیف کرد و گفت: به زعم من هیچ شهیدی گمنام نیست و همه آنها در قلب ما جا دارند و بلندآوازه اند.

وی در بخش پایانی سخنان خود به ایجاد جنگ روانی و اقتصادی توسط دشمنان اشاره و خاطرنشان کرد: برخلاف جنگ تسلیحاتی که روحیه مردم را تهییج و تشویق می کرد، جنگ روانی و اقتصادی شاید در برخی موارد روحیه ها را ضعیف کند، به همین دلیل نیاز داریم تا پرچم شهدا را در جامعه بیش از پیش به اهتزار درآوریم وبا همدلی، وحدت و پیروی از راهنمایی های مقام معظم رهبری مشکلات را با توکل پشت سر بگذاریم.