جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تقدیر از واحد آموزش و پژوهش مرکز یزد با حضور عبدالملکی - صفحه محتوایی خبر

 

 

تقدیر از واحد آموزش و پژوهش مرکز یزد با حضور عبدالملکی

مراسم تقدیر از واحد آموزش و پژوهش مرکز یزد با حضور عبدالملکی مدیرکل پژوهش استان ها و خارج از کشور سازمان صدا و سیما برگزار شد.

با حضور عبدالملکی مدیرکل پژوهش استان ها و خارج از کشور، آسایش مدیر کل، حجت الاسلام صداقت کشفی قائم مقام، و جمعی از معاونین و مدیران از واحد آموزش و پژوهش مرکز یزد تقدیر شد.

در ابتدای این مراسم سید حسن آسایش مدیرکل مرکز با اشاره به اینکه صداقت، ایمان و پاکدامنی مهمترین اصل در انجام یک نظرسنجی می باشد گفت: اگر نظر سنجی بر این مبنا انجام شود شاهد نتیجه ای بسیار نزدیک به واقعیت خواهیم بود. وی خاطرنشان کرد، شاخصه مهم مردم دارالعباده یزد دینداری مردم این دیار است، لذا یکی از مهم ترین دلایل موفقیت واحد آموزش و پژوهش مرکز یزد، انجام نظرسنجی و افکارسنجی بر مبنای همین اصل صداقت و دینداری است و بررسی ها نشان می دهد که نتایج این افکار سنجی ها تقریبا نزدیک به واقعیت بوده است.

وی همچین با اشاره به نقش محوری پژوهش در تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی، از همکاران واحدهای برنامه سازی خواست، تولید برنامه های تولیدی و مخصوصا مستندات بر مبنای پژوهش های موثر باشد.

alt

آسایش با اشاره به ساخت مجموعه تلویزیونی آیت الله سید محمد کاظم طباطبایی یزدی صاحب کتاب عروه الوثقی در آینده ای نزدیک، از اداره کل پژوهش خواست تا برای تهیه یک پژوهش فراگیر و منسجم درجهت تولید این مجموعه عظیم، حمایت بیشتری صورت پذیرد.

در ادامه مدیرکل پژوهش استان ها و خارج از کشور از موفقیت های چشمگیر واحد آموزش و پژوهش صدا و سیمای مرکز یزد قدردانی کرد.

وی گفت: در مراکز استان ها برای سنجش آماری برنامه ها، نظرسنجی هایی با عنوان پیامگیران خبر، صدا و سیما انجام می شود و مرکز یزد در این نظر سنجی ها جزو مراکز موفق بوده است.

عبدالملکی ادامه داد: همچنین برای ارائه گزارش به نهادهای مختلف دولتی و امنیتی افکارسنجی هایی از مردم در مراکز استان ها انجام می شود و به مقامات مربوطه جهت اتخاذ تصمیمات مهم ارائه می شود و افکارسنجی های سازمان صدا و سیما به دلیل نزدیک بودن نتایج گزارشات با واقعیت های موجود، تا حد زیادی توانسته است اعتماد مسئولین کشور را جلب کند.

وی بعنوان مثال افکارسنجی های انتخابات یازدهم را مثال زد و گفت: واحد آموزش و پژوهش صدا و سیمای مرکز یزد در افکارسنجی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حدود 0.2 درصد اختلاف با نتایج اعلام شده از طرف وزارت کشور، توانست جزو پنج مرکز برتر در این زمینه قرار گیرد.

وی تاکید کرد، مرکز یزد در تعداد پژوهش هایی که منجر به تولید شده در بین مراکز پیشقدم است که این تولیدات به سمع و نظر معاونین سازمان رسیده است. مدیرکل پژوهش استان ها و خارج از کشور در پایان همه این موفقیت ها را مرهون حمایت های بی دریغ مدیرکل و قائم مقام مرکز دانست و ابراز امیدواری کرد که این حمایت ها ادامه داشته باشد.

در این مراسم از علی بخشی مدیر واحد آموزش و پژوهش مرکز یزد بدلیل کسب موفقیت بعنوان مرکز برتر در افکارسنجی انتخابات ریاست جمهوری با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد. در ادامه این مراسم بدلیل پشتیبانی آسایش مدیر کل مرکز یزد از فعالیت های واحد آموزش و پژوهش با اهدای لوح سپاس از وی تشکر و قدردانی شد.

alt

alt