جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

تقویت جایگاه ارتباط حوزه با مردم از وظایف جدی رسانه است - صفحه محتوایی خبر

 

 

تقویت جایگاه ارتباط حوزه با مردم از وظایف جدی رسانه است

تقویت جایگاه ارتباط حوزه با مردم از وظایف جدی رسانه است

 

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما و جمعی از مدیران مرتبط با این حوزه با مدیر حوزه علمیه خراسان دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش  روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید مصباح عاملی مدیر حوزه علمیه خراسان رضوی همکاری دو جانبه و ارزشمند صداوسیمای خراسان رضوی با حوزه علمیه خراسان با رویکرد مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه تبلیغ و ترویج دین بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: امید است با این ارتباط تنگاتنگ و دو سویه بتوانیم در راه اعتلای معارف اسلامی گام های مؤثری برداریم.

مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه اکنون از 50 رشته تخصصی در حوزه تبلیغ در 22 رشته کار می شود گفت: با یک حرکت تحولی بر مبنای سند چشم انداز در دو بخش مدل قرار گاهی و مدل هیأت های اندیشه ورز در حوزه علمیه تلاش کردیم تا مطابق با شرایط حاکم بر جامعه و جهان رشته های تخصصی را به شدت دنبال کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید مصباح عاملی وجود 500 پژوهشگر متخصص در حوزه های مختلف در حوزه علمیه خراسان را از دیگر ظرفیت های ارزشمند این حوزه دانست و اظهار کرد: در تلاش هستیم تا با سطح بندی این پژوهشگران با توجه به دانش و تخصصی که دارند در رسانه و فضای مجازی نقش بیشتری داشته باشیم.

مدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی هم در این نشست با بیان جایگاه روحانیت در تمامی عرصه های رسانه ملی گفت: برای تبلیغ دین به مخاطبان بهترین کارشناس، وجود روحانیت آگاه، دلسوز و شایسته است و صدا و سیما هم می تواند با عملکرد مطلوب خود و برنامه های شایسته جایگاه روحانیت را ارتقاء بخشد.

محسن نصرپور تقویت جایگاه روحانیت و افزایش اعتماد به رسانه را رسالتی دو سویه دانست و افزود: تقویت جایگاه ارتباط حوزه با مردم از وظایف جدی رسانه است که در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی شاهد اقدام های خوب و بایسته ای در حوزه هستیم.

جواد شیخ اکبری مدیر شبکه قرآن و معارف سیما گفت: شبکه قرآن و معارف سیما با قدمت 20 ساله اکنون به طور شبانه روزی و پوشش ماهواره ای علاوه بر ارائه برنامه های معارفی به مخاطبان داخلی، توانسته است به قشر عظیمی از مخاطبان در خارج از کشور تولیدات معنوی خوبی ارائه دهد.

وی آمادگی شبکه قرآن و معارف سیما را برای بهره مندی از ظرفیت های عظیم و ارزشمند حوزه علمیه خراسان در بخش های مختلفی که قابلیت تبلیغ و رسانه ای داشته باشد اعلام کرد.