جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

تقویت روحیه ایمان ،نشاط معنوی و ترویج همدلی محور برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان در ماه مبارک رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تقویت روحیه ایمان ،نشاط معنوی و ترویج همدلی محور برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان در ماه مبارک رمضان

تقویت روحیه ایمان ،نشاط معنوی و ترویج همدلی محور برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان در ماه مبارک رمضان


مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان در ایام ماه مبارک رمضان را اعلام کرد .
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، باقرزاده ضمن تبریک فرا رسیدن ماه طاعت و بندگی گفت : صدا و سیمای مرکز گیلان امسال متفاوت از سالهای گذشته با ویژه برنامه های متنوع و با محوریت تقویت روحیه ایمان ،نشاط معنوی و ترویج همدلی به استقبال ماه مبارک رمضان می رود .
وی با بیان اینکه در این ماه عزیز که بیشتر برنامه های صدا و سیما معارفی خواهد بود و توجه مخاطبان به این گونه برنامه بیشتر است ،افزود : رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال تاکید کردند که مردم در منازل خود از عبادت و خشوع غافل نشوند و می توانند از برنامه های صدا و سیما ر این ایام بهره ببرند ، که این امررسالت ما را نسبت به گذشته سنگین تر کرد .
مدیرکل رسانه استانی با تشریح برنامه های این مرکز گفت: معاونت صدا با برنامه های :«بهار عاشقی » ویژه افطار  هر روز از ساعت 18به مدت 180 دقیقه ، «خدا خوانی » ویژه سحر هر بامداد از ساعت 3 به مدت 120 دقیقه ، «درس اخلاق » هر روز از ساعت 6:30 به مدت 30 دقیقه و «تفسیر قرآن» تفسیر سوره حدید توسط آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه  رشت از ساعت 16:30 به مدت 30 دقیقه  همراه روزه داران عزیز خواهد شد . وی همچنین به پخش ویژه برنامه های «باران رحمت» در شبهای قدر از ساعت 12 به مدت 150 دقیقه و «پیام وحدت» در  روز قدس  از ساعت 8:30 به مدت210 دقیقه از شبکه استانی صدای گیلان خبر داد .
باقرزاده به ویژه برنامه های سیمای مرکز گیلان در ماه میهمانی خدا اشاره کرد و گفت : برنامه «ماه بهشت » ویژه افطار هر روز از ساعت 19:10 به مدت 60 دقیقه ،«نسیم سحری» ویژه سحر از ساعت 4 بامداد به مدت 60 دقیقه ،«تفسیر قرآن » با تفسیر سوره حدید توسط آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت هر شب از ساعت 21:20 تقدیم نگاه بینندگان عزیز خواهد شد . وی با اشاره به پخش سریال «گنج راه شیری » از شبکه باران اظهار داشت : این سریال در 26 قسمت 45 دقیقه ای  به تهیه کنندگی فرهاد مهرانفر تهیه  شده  و در جدول پخش شبکه شما نیز قرار دارد . به شخصیت های علمی استان گیلان  از جمله کوشیار دیلمی ، میراث فرهنگی، تاریخی، آداب و رسوم و سنتها  معماری منطقه ، محیط زیست،گردشگری و موزه میراث روستایی استان می پردازد .کودکان و نوجوانان مخاطبان اصلی این سریال هستند ولی جذابیتهای تصویری کار همه اقشار را جذب می کند. این سریال هر شب از ساعت 21:30 از شبکه باران پخش و ساعت 13:30 روز بعد باز پخش خواهد شد.
این مسوول افزود : همچنین شبکه باران برای ایام میلاد امام حسن مجتبی (ع) ،شبهای قدر ،روز قدس تدارک دیده و همچنین گروه تلویزیونی بسیج با ویژه برنامه های مستقل درقالب مستند به رزمایش مواسات ،همدلی و کمک مومنانه در سراسر استان و کمکهای جهادی می پردازد .
مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان با اعلام اقدامات برنامه ریزی شده توسط معاونتهای خبر و فضای مجازی تصریح کرد : تهیه 4 گزارش ویژه خبری ویژه ماه مبارک ،تولید گزارشهای خبری و پوشش همه جانبه رزمایش مواسات ،همدلی و کمک مومنانه در سراسر استان ،تولید محتوا با موضوعات مربوط به ماه مبارک رمضان در فضای مجازی از اهم اقدامات معاونت خبر می باشد و معاونت فضای مجازی مرکز نیز راه اندازی پویش رزمایش مردمی «مواسات » جهت کمک به نیازمندان با هماهنگی و همکاری معاونتهای صدا،سیما  و خبر ، تولید تقویم اوقات شرعی ویژه ماه مبارک ،تولید پوستر و عکس نوشته های ویژه ادعیه و مناجات ،تولید      اینفو گرافیک نحوه مصرف غذا و دارو در سحر و افطار توسط روزه داران ،تولید توصیه های روزه داری در ماه مبارک رمضان با توجه به وجود کرونا در کشور ،تولید موشن گرافیک های ویژه روزه داران و اهمیت معنوی این ماه ،تولید پادکستهای معنوی ویژه ماه میهمانی خدا را در دست اقدام دارد و  همچنین متناسب با مناسبت های ویژه این ماه (میلاد حضرت امام حسن(ع)، شهادت امام علی(ع)، شب های قدر، و روز عید فطر) پوستر، اینفوگرافیک وموشن گرافیک تولید خواهدکرد