جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تلاش شبکه اصفهان در حفظ خاک با ارزش منابع طبیعی استان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تلاش شبکه اصفهان در حفظ خاک با ارزش منابع طبیعی استان

تلاش شبکه اصفهان در حفظ خاک با ارزش منابع طبیعی استان

 

مستند تلویزیونی با عنوان"ریشه در خاک" با موضوع آبخیزداری منابع طبیعی استان اصفهان در مرکز اصفهان تولید شده است.

به گزارش روابط عموممی صداوسیمای مرکز اصفهان در این مستند با نشان دادن اقدامات اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان در جهت حفظ خاک با ارزش منابع طبیعی استان اصفهان تلاش شده است تا با قالبی جدید نقش آبخیزداری به تصویر کشیده شود.

در این برنامه علاوه بر اشاره به بالادست زاینده رود و انواع اقدامات آبخیزداری از قبیل گابیون ، سدهای سنگی ، پخش سیلاب و ... به معرفی انواع اقداماتی که بشر در جهت نابودی منابع طبیعی انجام می دهد ، پرداخته شده است.

آب ، خاک و گیاه در کنار هم ، طبیعتی زیبا را می آفریند ولی اگر همه اینها رودرروی هم قرار گیرند ، نابودی و نیستی گریبانگیر بشر می شود. بروز سیل های سهمگین و تبدیل باران رحمت به باران زحمت ، افت سطح آبهای زیرزمینی ، پر شدن مخازن سدها از رسوبات آبرفتی ، گسترش کویرها و بیابان زایی و در نهایت از بین رفتن شرایط مطلوب محیط زیست انسانی از عواقب نابودی پوشش گیاهی و عدم مدیریت انسان به منابع آب و خاک است.

این مستند به مدت 30 دقیقه به تهیه کنندگی و کارگردانی سید محمدعلی حامی ، نویسنده حسینعلی رحیمی ، راوی بابک سپهرنیا ، تصویربردار حفیظ الله قاسمی ، دستیار تصویر حسن معتمدی و تدوین شهروز پشوتن تولید و پخش می شود.