سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

تلاش هشت ماهه شبکه اترک برای انتخابات - صفحه محتوایی خبر

 

 

تلاش هشت ماهه شبکه اترک برای انتخابات

تلاش هشت ماهه شبکه اترک برای انتخابات

 

صدا و سیمای خراسان شمالی در تلاش هشت ماهه خود سعی در ارائه برنامه هایی مطلوب به منظور افزایش سطح آگاهی مخاطبان در انتخاب اصلح و حضور حداکثری در انتخابات داشت .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ دکتر امیرهوشنگ آذردشتی مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی با اشاره به اینکه از پائیز سال گذشته در کمیته انتخابات شبکه اترک فعالیت ها با برنامه ریزی دقیق آغاز شد افزود: در جلسات هفتگی این کمیته سیاست های انتخاباتی سازمان و همچنین وزارت کشور و ستاد انتخابات به همکاران ذیربط ابلاغ شد .

وی اضافه کرد: بیش از 33 نظرسنجی در سطح استان درطول این مدت انجام شدکه 23 مورد آن مربوط به شهر بجنوردو5 مورد دردیگر شهرهای استان و5 مورد نیز درروستاهای استان انجام شد .

مدیرکل صداوسیمای خراسان شمالی با بیان اینکه برنامه ریزی برای تولید و پخش ویژه برنامه های انتخابات در سه مرحله تبیینی ، تشریحی و تهیجی صورت گرفت،گفت: در مجموع در صدای اترک حدود 5 هزار و 578 دقیقه معادل 93 ساعت برنامه و در سیمای اترک هم مجموعا 6 هزار و 115 دقیقه که حدود 102 ساعت برنامه تلویزیونی تولید و پخش شده که برنامه های شاخص صدا شامل رو به فردا ، حماسه همدلی ، صبح اترک ، صدای روستا ، دنگه کرمانج و ایشق گجه لر و در سیمای خراسان شمالی نیز شامل من رای میدهم ، کولاک (ویژه رای اولیها) تجلی حضور ، پرسمان ، سلام آبادی ، آیدنلق و مزگین بود.

آذردشتی به تولید 2 اثر فاخر موسیقایی ویژه انتخابات در واحد شعروموسیقی اترک اشاره کرد و افزود : ایران افسانه زمان و ایران جاوید به گویشهای مختلف کاری از شبکه اترک به مناسبت این دوره از انتخابات بود که مورد توجه شبکه های سراسری و استانی صدا و سیما نیز قرار گرفت .

وی با اعلام اینکه برای روز انتخابات نیز حدود 13 ساعت برنامه از ساعت 7 صبح تا ساعت 12 شب به مدت 1020 دقیقه برای رادیو و تلویزیون پیش بینی شد گفت : ارتباط زنده از دو نقطه در سطح شهر بجنورد و 8 شهر دیگر استان بعلاوه گزارشهای تولیدی از شهرهای کوچکتر و روستاها نیز انجام شد .

مدیرکل صداوسیمای خراسان شمالی، استفاده از قالبهای جدید و جذاب و کوتاه برنامه سازی، برنامه های ترکیبی نمایشی حتی طنزنمایشی درزمینه انتخابات، استفاده از انواع گویشهای بومی و محلی رایج در استان همچون کرمانجی،ترکی،ترکمنی وتاتی، استفاده از فضاهای مجازی و ظرفیت باشگاه مخاطبان رادیو وسیما، استفاده از قابلیتهای رادیونما به منظور برگزاری مسابقه عکس انتخابات که با استقابل گسترده همراه بود، استفاده از بیانات بزرگان نظام همراه با موشن گرافیگ وجذابیتهای تصویری در فواصل برنامه ها، حضور تریبون آزاد بجای شهرهای بزرگ در روستاها وشهرهای کوچکتر استان ازجمله ابتکارات ویژه شبکه اترک برای این دوره ازانتخابات برشمرد .

آذردشتی همچنین فعالیت حوزه سیمای اترک را در ارتباط مستقیم با شبکه های سراسری مجموعا 115 دقیقه و همچنین 40 ارتباط مستقیم با واحد سیار مستقر در مسجد انقلاب و 18 ارتباط با استودیوی مستقر در ستاد انتخابات استانداری اعلام کرد .

وی همچنین با بیان اینکه در مجموع 60 دقیقه ارتباط بخش خبر شبکه اترک با شبکه خبر در روزهای 28 و 29 اردیبهشت انجام شد افزود: در روز انتخابات 430 دقیقه ارتباط مستقیم تلویزیونی و رادیویی خبری نیز با استودیوهای استانداری و مسجد انقلاب برقرار شد .

آذردشتی فعالیت انتخاباتی صدای اترک را ارتباط با رادیو جوان ، معارف ، ورزش هرکدام 10 دقیقه در مجموع 30 دقیقه ؛ ارتباط استودیویی با دیگر مراکز استانهای آذربایجان شرقی ، یاسوج ، خراسان جنوبی ، بوشهر ، ایلام ، اردبیل هر کدام 10 دقیقه در مجموع 60 دقیقه ؛ ارتباط با گزارشگران مراکز خراسان رضوی ، کردستان ، مازندران ، گلستان و فارس هر کدام 6 دقیقه در مجموع 30 دقیقه و ارتباط با گزارشگران سطح استان و شهرهای بجنورد ، شیروان ، اسفراین ، مانه و سملقان و رازو جرگلان را 30 گزارش 4 دقیقه ای در مجموع 120 دقیقه عنوان کرد .

وی اظهارامیدواری کرد مجموعه تلاش همکاران شبکه اترک توانسته باشد موجبات رضایت الهی و مخاطبان عزیز را فراهم آورده و درحضور حداکثری آنان وانتخاب فرداصلح مفیدو موثر واقع شده باشد.