سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تله فیلم «سفر داوود» کودکان کار را به تصویر می کشد - صفحه محتوایی خبر

 

 

تله فیلم «سفر داوود» کودکان کار را به تصویر می کشد

تله فیلم «سفر داوود» کودکان کار را به تصویر می کشد

 

سیمای مرکز گیلان تله فیلمی با عنوان« سفر داوود» در دست تهیه و تولید دارد .

موضوع کـودکان کار موضوعی نسبتا پیچیده  است و عواملی چون فقر ، ساختار خانواده و .... بر روی آن تاثیر گذار است و این قشر از کودکان در معرض انواع آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد و..... قرار دارند. با توجه به اهمیت موضوع، برنامه سازان سیمای گیلان تله فیلم «سفر داوود» را با موضوع آسیب های اجتماعی کودکان کار را در دست تهیه و تولید دارند.

داستان این فیلم درباره پسر بچه ای  به نام «داوود» است که به دنبال کشف هویت خود و یافتن مادری که تنها نشانی اش عکسش است از فضای خشن خانه  به دلیل وجود پدری که عصبانی است و از کار اخراج شده و نامادری که باردار است به سوی شهر فرار می کند  اما در راه اسیر باند کودکان کار می شود و در نهایت پس از پشت سرگذاشتن اتفاقاتی وی مادر خویش را پیدا می کند.

 شهرهای رشت، بندر انزلی و جوبن رستم آباد لوکیشن های تصویربرداری  این تله فیلم را تشکیل می دهند.

این تله فیلم با حضور بازیگران ملی و بومی به سفارش سیمای استانها به مدت 90 دقیقه تهیه می شود . تصویر برداری آن به پایان رسیده و در حال تدوین است.

نویسندگی ، تهیه کنندگی و کارگردانی این تله فیلم را «ابراهیم نعمتیان» برعهده دارد. وی متولد 1351 در شهر رشت و کارشناس سینما می باشد. نعمتیان از سال 1374 تاکنون در زمینه نویسندگی ،تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم ، مستند، داستانی، تله فیلم، سریال و فیلم بلند  در صدا و سیمای مرکز گیلان مشغول به فعالیت می باشد. آثار وی در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی موفقیت هایی کسب کرد که جشنواره فیلم معلولیت کن فرانسه(2016)،اوزارک آمریکا، کودک و نوجوان بنگلادش ، منتخب جشنواره های سینما حقیقت ،سینمای جوان،  کودک و نوجوان اصفهان و... از آن جمله می باشند .

سایر دست اندرکاران تهیه این تله فیلم عبارتند از :

بازیگران اصلی : حمید ابراهیمی، فهیمه مومنی، ابراهیم حسن زاده، محمد زارع، بهاره سعیدی و ابوالفضل قدیمی در نقش داوود

مدیر تصویر برداری: محمد رضا دلشاد/ مدیر تولید: شهرام پرآور / طراح صحنه و لباس: بهرام طالب سربازی/ صدابردار:جاوید حسینی/ دستیار کارگردان: علیرضا محزون/ منشی صحنه: صاحبه خدمتگزار/ طراح گریم: فاطمه حسینی/ طراح صحنه و لباس: بهرام طالب سربازی .