جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

تله فیلم " الله مزار " کلید خورد - صفحه محتوایی خبر

 

 

تله فیلم " الله مزار " کلید خورد

تله فیلم " الله مزار " به تهیه کنندگی افشین علیزاده و کارگردانی محمدباقر باقری نیکو با حضور مدیرکل صدا و سیمای استان و فرماندار شیروان و جمعی از مسئولان محلی در لوکیشن روستای دوین  کلید خورد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ مهدوی مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی در حاشیه این مراسم با بیان اینکه این تله فیلم به سفارش سیمای استان های سازمان صدا و سیما به مدت 90 دقیقه و در شهرستان شیروان در حال تولید است اضافه کرد: بخشی از هزینه های این پروژه از بودجه سازمان و بخشی دیگر با کمک مسئولان استانی و شهرستانی و شبکه اترک تهیه شده است .

وی با بیان اینکه این فیلم به آداب، رسوم و مرام مردمان غیور کرمانج خطه خراسان شمالی می پردازد ابراز امیدواری کرد تله فیلم " الله مزار " تا پایان تیرماه برای پخش از شبکه های سراسری و سیمای شبکه استانی اترک آماده شود .

عباس صفایی فرماندار شهرستان شیروان نیز در این مراسم ضمن آرزوی توفیق برای دست اندرکاران تولید این فیلم افزود: تولید تله فیلم " الله مزار " در شیروان رویداد فرهنگی بسیار خوبی برای این شهر به شمار می رود که با همکاری شبکه اترک، استانداری خراسان شمالی، نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، دستگاه های فرهنگی شهرستان و اهالی خوب روستای دوین شیروان در حال تهیه است .

alt

وی با اشاره به اینکه قشر عظیمی از اقوام کرمانج خراسان شمالی در شهرستان شیروان ساکن هستند و این قوم سالیان سال در کنار دیگر اقوام ترک و فارس منطقه به خوبی و آرامش و صمیمیت روزگار گذرانده اند گفت: پرداختن به رسم و رسومات و معرفی آداب و فرهنگ این مردمان که با غنای فرهنگی خود توانسته اند شرایط زندگی خوبی را در این خطه مرزی سرزمین اسلامی به وجود آورند، امری پسندیده است .

فرماندار شیروان به قرار گرفتن این شهر در مسیر دو قطب سیاحتی – زیارتی مشهد و شمال کشور اشاره کرد و افزود: با تولید این تله فیلم و هنرمندی نقش آفرینان و عوامل تولید این پروژه تلویزیونی، ظرفیت های فرهنگی، اقلیمی و طبیعی شهرستان شیروان برای جذب گردشگران و علاقمندان به بوم شناسی این خطه از سرزمین ایران معرفی خواهد شد.

باقری نیکو کارگردان تله فیلم " الله مزار " نیز با بیان اینکه مراحل پایانی پیش تولید این تله فیلم در حال انجام است افزود: تولید این تله فیلم از یک ماه پیش در شیروان آغاز شده و هم اکنون در مرحله نهایی و روزهای پیش تولید را می گذارند .

وی با اشاره به اینکه این فیلم با مضمون اجتماعی است اضافه کرد: داستان تله فیلم " الله مزار " به این شرح است که لاله زن جوان کرمانج برای اثبات بی گناهی پدر و برادری که به اتهام قتل همسر او در زندان هستند، به خانه پدری همسر مقتول خود می رود، خانه ای که اعضای آن برای اجرای حکم قصاص هم قسم شده و با برپایی کارگاه قالی بافی در پی تهیه پول برای اجرای حکم قصاص هستند، ... لاله در خانه پدری همسرش پرده از راز قتل همسر خود بر می دارد و ...  .

محمدباقر باقری نیکو با اعلام اینکه نویسندگی این پروژه نیز برعهده خودش بوده است گفت: هادی توحیدی بعنوان مجری طرح؛ افشین علیزاده بعنوان مدیر فیلمبرداری؛ معین نجاری، علی محمدی، حسین اسدی و محسن دبیریان بعنوان دستیاران فیلمبردار؛ احمد اردلان بعنوان صدابردار؛ نیما عزت بعنوان دستیار صدا؛ محمدرضا گل افشار بعنوان طراح چهره پردازی و مهسا کریمی و شقایق علیزاده بعنوان مجریان گریم؛ قاسم قاسمی بعنوان طراح صحنه و لباس ؛ خانم آذین پذیرا بعنوان دستیار لباس و مهدی مطلق بعنوان دستیار صحنه از دیگر عوامل تولید تله فیلم " الله مزار " هستند .

وی با اعلام اینکه بیش از 40 نفر در این تله فیلم نقش آفرینی خواهند کرد و سعی شده از ظرفیت های بازیگران شیروان استفاده شود افزود: تله فیلم " الله مزار " 10 بازیگر اصلی مطرح کشوری و استانی از جمله سحر سلیمانی، رضا خدادادبیگی، شرف النساء نیرومند، فرزاد رمضانی و ... دارد و 9 نفر از بازیگران این پروژه تلویزیونی نیز از بازیگران مطرح بومی شهرستان شیروان هستند .

محمدباقر باقری نیکو گروه تولید و تهیه این تله فیلم را هادی توحیدی بعنوان مدیر تولید، محمد آزادی جانشین مدیر تولید، فرید اکبری بعنوان مدیر تدارکات و علی ترکاشوند، کامران سیف الله زاده و حسین توحیدی بعنوان دستیاران تدارکات برشمرد .

وی افزود: عکاس تله فیلم " الله مزار " فرشید علیزاده و مسئول روابط عمومی این پروژه نیز امین داداشی است.

alt