سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

تله فیلم داستانی " ساخت چین " در سمنان تولید شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

تله فیلم داستانی " ساخت چین " در سمنان تولید شد

با توجه به اهمیت اقتصاد مقاومتی و به منظور حمایت از تولید ملی ، سیمای مرکز سمنان تله فیلم داستانی " ساخت چین " را تولید کرد.

تله فیلم داستانی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان  این فیلم به تهیه کنندگی محمد ابراهیم طاهر نژاد و نویسندگی و کارگردانی سعیده دلیلیان در سیمای این مرکز تولید شد.
  داستان " ساخت چین " روایتی جدید از اقتصاد مقاومتی است  که در این آشفتگی واردات بی رویه و قاچاق اجناس بی کیفیت و غیر استاندارد چینی ، افسانه ای در سمنان شکل می گیرد.
 افسانه " عروسک آتش به سر " و خاک جادویی " خواهران تپه " که تا کنون کسی به فکر استفاده از این گنج گران بها نیفتاده است. تا اینکه پای چینی های سود جو به سمنان باز می شود.اما دختر جوانی به نام شبنم و مادر بزرگش علیرغم وجود مشکلات پیش رو و با هدف تولید داخلی نقشه چینی ها را برملا کرده و افسانه را تبدیل به کارخانه فشفشه و وسایل جذاب کودکانه آتش بازی می کنند و بدلیل خلاقیت و کیفیت خوب آن ، نه تنها به چین که خود بزرگترین کشور تولید کننده فشفشه در جهان است بلکه به دیگر کشورها نیز صادر می کنند.
بدیهی است این داستان کاملا فانتزی و ساخته ذهن نویسنده می باشد اما با عزم ایرانیان خلاق و با پشتکار ، هیچ هدفی هرگز دور از دسترس و غیر ممکن نیست.