جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

تله فیلم "یک ضریح پر از پول(شعری برای قاسم)" - صفحه محتوایی خبر

 

 

تله فیلم "یک ضریح پر از پول(شعری برای قاسم)"

تله فیلم

 

تله فیلم " یک ضریح پر از پول(شعری برای قاسم)"به سفارش سیمای استان ها در صدا و سیمای مرکز گلستان در حال تولید است، تصویربرداری آن تا 20 خرداد ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، این تله فیلم به تهیه کنندگی نسیم جعفری ربانی باستانی و کارگردانی حسین عامری با نگاهی به معضلات با نگاهی به آسیب های اجتماعی و خانواده می پردازد.

شعری برای قاسم داستان پسری به نام قاسم است که در آستانه رسیدن به 15 سالگی است به همراه مادرش و خواهر 6 ساله اش زندگی می کند و مادرش به دلیل  بدهی های مالی بوجود آمده به خاطر بیماری پدر قاسم که البته چند ماهی است فوت کرده به زندان افتاده است و فقط روزهای پنجشنبه و جمعه نزد آنها می آید و با این شرایط قاسم تمام تلاشش را انجام می دهد تا بتواند بدهی های مادرش را تا حدودی پرداخت کند و از خواهرش مراقبت کند تا اینکه صاحبخانه از آنها می خواهد پول پیش خانه را که قرار بود پدرش پرداخت کند، پرداخت کنند در غیر اینصورت باید خانه را خالی کنند و در این اوضاع و احوال قاسم که ارتباط خوبی با خادم امامزاده دارد و کلید ضریح هم در دسترسش است تصمیم می گیرد از داخل ضریح پول بردارد و با این تصمیم اتفاقاتی برایش می افتد و ادامه داستان...

(نقش قاسم) با بازی  سروش جعفری، مادربزرگ با بازی رقیه یانه سری، ستاره سلطانی،  یدا... شکاری، علی عامری، محسن علی آبادی، محسن علی آبادی، سید علی شریفی نیا، ایاز اکبری، امیر حسین اکبری، محسن و محمد اکبری، امین سلطانی، زهرا تازیکی، سید جلال حسینی و...بازیگران این تله فیلم هستند.

دیگر عوامل این برنامه دستیار اول کارگردان و برنامه ریز امیر رونقی،  دستیار دوم کارگردان محمد یادگاری، ناظر کیفی رضا ایمانی، مجری طرح نیما جعفری ربانی باستانی، مدیر فیلمبرداری ناصر کاووسی، صدابردار هادی سلیمان زاده منفرد، دستیار صدابردار سعید سجودی، صداگذار مجید آقایی، آهنگساز شهروز حقی، دستیار فیلمبردار مهران کاووسی، اصلاح رنگ پویان آقا بابایی، تدوین منوچهر صانعی، دستیار تدوین علیرضا زرینچه می باشند.

حسین عامری در آثاری همچون «یاد و دیدار»، «من و جمعه»، «بازگشت»، «تنها دلخوشی من» به عنوان «بازیگر»، «کارگردان»، «تهیه‌کننده»، «نویسنده فیلمنامه» حضور داشته است.