جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

تماشای زندگی بهلول گنابادی از قاب مستند - صفحه محتوایی خبر

 

 

تماشای زندگی بهلول گنابادی از قاب مستند

مستند بهلول به کارگردانی مصطفی صفاری و تهیه کنندگی سید محمدعلی سبط احمدی در 2قسمت 80 دقیقه ای در گناباد و روستاهای اطراف گناباد ساخته شد.

سبط احمدی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: بهلول مستندی است روایی از زندگی شیخ محمد تقی بهلول گنابادی، که در آن کودکی، نوجوانی و جوانی و فعالیت های سیاسی وی به تصویر کشیده است.

وی ابراز داشت: مستند بازسازی شده بهلول در بیدخت، رباب، تپه های شهر، مسجد جامع، موزه و منزل مرحوم پدری علامه بهلول و در نهایت مرقد وی در گناباد فیلمبرداری شده است.

وی با اشاره به منابع استفاده شده در ساخت این مستند اظهار داشت: از منابعی چون کتاب هایی که درباره علامه بهلول نوشته شده، اسناد علامه بهلول، کتابخانه آستان قدس رضوی و کتاب های چاپ شده در همایش ملی « بهلول شگفتی روزگار» برای ساخت این مستند استفاده شده است. وی ادامه داد: شخصیت عرفانی بهلول، تبیین مبارزات بهلول با تأکید بر قیام گوهرشاد و ترویج زندگی به سبک علامه بهلول در این مستند نیز مورد توجه قرار گرفته است.

سبط احمدی خاطر نشان کرد: در این مستند نقش بازسازی شده مرحوم بهلول را حاج زین العابدین افضلی 90 ساله که امام جماعت روستای بهلول است، بازی می کند.

وی با بیان اینکه این مستند 15 روز پیش تولید داشته است اظهار داشت: این مستند در مدت 12 روز تصویربرداری شده و در حال حاضر مراحل تدوین، صداگذاری و موسیقی را پشت سر می گذارد.

وی اظهار امیدواری کرد: مستند بهلول تا پایان بهمن ماه سال جاری آماده پخش شود.

 گفتنی است در این مستند محمدابراهیم رجبیان (تصویربردار) و  حسین شهسوارپور (صدابردار) همکاری دارند.

 

 alt src=images/stories/1390/news/khorasanrazavi/mostanad/bohlol12.jpg