سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

تماشای چهار فیلم در آخر هفته با شبکه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

تماشای چهار فیلم در آخر هفته با شبکه شما

فیلم های تلویزیونی مرد خاک، حکایت دوستان، تنوره، آن سوی آرزوها به ترتیب تولید صدا و سیمای مراکز چهار محال و بختیاری، البرز، خوزستان و آذربایجان غربی در روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه از شبکه شما پخش می شود.

امشب فیلم تلویزیونی مرد خاک به کارگردانی شاهین بابا پور تولید صدا و سیمای مرکز چهار محال و بختیاری ساعت 23 از شبکه شما روی آنتن می رود.

در این فیلم حسین توشه، کاظم هژیز آزاد، حسین خانی بیک، زویا امامی به ایفای نقش پرداخته اند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: ماه محرم است و اهالی در پی تدارک برپایی تکیه در خانه ی" حاج حبیب" هستند اما حاج حبیب قصد ندارد به این سنت سالیان دورش بپردازد، چرا که پسر و عروسش در بمب گذاری کربلا شهید شده اند و نوه اش در بیمارستان بستری شده است و حاج حبیبی برای تأمین هزینه درمان نوه اش خانه خود را فروخته است. از طرفی ایرج که روزگاری دلباخته دختر حاج حبیب بوده و از او جواب رد شنیده از حاج حبیب کینه به دل گرفته است و برای همین به یکی از پهلوانان هم دوره حاج حبیب که اینک  معتاد و درمانده است پولی میدهد تا سندی از هویت واقعی حاج حبیب در اختیارش قرار دهد که  ثابت می کند حاج حبیب  فردی درستکار و پهلوان واقعی نیست و آن مرد این سند را تهیه می کند، از این سو "حاج میثم"  و حاج ید الله معتمدان محل با حاج حبیب صحبت می کنند تا او طبق عادت معمول امسال را هم تکیه برپا کند و همزمان با صاحبخانه جدید نیز صحبت کرده و رضایت او را برای این مراسم جلب می کند.

alt

سندی که ایرج یافته گویای آن است که در پیش از انقلاب حاج حبیب در اعترافی جعلی، پناهگاه تعدادی  از انقلابیون را بـه ساواک لو داده است. ایرج تصمیم می گیرد در عزاداری ای که در خانه ی حاج حبیب برگزار  می شود افشا کند.  روز موعود فرا می رسد اما ایرج که به خانه ی حاج حبیب و میان مردم عزادار رفته و از عملش پشیمان شده و سند را می سوزاند نوه مجروح حاج حبیب نیز شفا می یابد.

تله فیلم حکایت دوستان تولید صدا و سیمای مرکز البرز به کارگردانی غلامرضا صفایی تبریزی پنج شنبه ساعت 23 از شبکه شما پخش خواهد شد.

در این فیلم بازیگرانی همچون آرش تاج، منوچهر والی زاده، محمد رضا نوروزی، رضا تبریزی، محمد ابهری، زرری برومند حضور دارند.                                         

این فیلم روایت حکایت چند دوست قدیمی است که پس از سال ها هم را یافته اند و با زندگی جدید هم آشنا  می شوند. یکی از آنها مردی معتاد است که خانواده او را از خود رانده اند. دوستان او هر کدام به نوبه ی خود به او کمک کرده و باعث می شوند تا او اعتیاد خود را ترک و به آغوش خانواده باز گردد.

تله فیلم تنوره به کارگردانی محمد عفراوی و حسن تبریزی در صدا و سیمای مرکز خوزستان تهیه و تولید شده است که جمعه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد.

اکبر ادود، رسول بهار انگیز، سید نیندا لطیفی، سلیمی مبارکی بازیگران اصلی این فیلم تلویزیونی هستند.                                    

تنوره روایت داستان لوله نفت است که  از زمین موروثی عدنان نوجوان می گذرد، لاجرم او که یتیم است و با مادر بزرگ پدری اش زندگی می کند. باید زمین را واگذار کرده و از آنجا برود؛ اما عدنان شرط بازرسان نفت را نپذیرفته و حاضر به واگذاری زمین نمی شود.حمزه دایی عدنان که فردی چندان روراست نیست او را با این فرض همراهی می کند که می توانند پول هنگفتی از فروش زمین ها به شرکت نفت به چنگ آورند. در این مسیر حمزه که در واقع به دنبال فریب عدنان و رسیدن به منافع خود است سعی دارد با گرفتن پولی از شرکت نفت در ازای تحویل زمین به زندگی فقیرانه خود سامانی بخشیده وبدهی های خود را با طلبکارانش تسویه کند، اما همسرش در برابر این عمل او مقاومت کرده و او را از خوردن مال یتیم بر حذر می دارد.حمزه که سوء پیشینه دارد نمی تواند نقل و انتقالات قانونی پول وزمین را با شرکت نفت انجام دهد. طلبکاران به سراغ او آمده و مجروحش می سازند. حمزه در بیمارستان و تحت تأثیر وقایع  رخ داده پشیمان شده و از عدنان طلب عفو می کند و به این ترتیب عدنان به حقوقش رسد.

همچنین تله فیلم آنسوی آرزوها به کارگردانی حسن محمدزاده در صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی تولید شده است که جمعه ساعت 23 از شبکه شما روی آنتن می رود.    

علی مردمی، غلامرضا عزیزی، پروشات سلیمانی از جمله بازیگرانی هستند که دراین فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

آرزو دانشجوی پزشکی و از خانواده‏های نامدار و ثروتمند منطقه ماکو است. آرزو خواستگاری به نام بهمن دارد که همکلاسی او است و برای تحصیل در دانشگاه تهران بورسیه شده و این مسئله ناخوشنودی آرزو را در پی دارد. شخصی به نام شاهین که به همراه مادرش از ترکیه به ایران آمده و ظاهراً از خانواده‏ای متمول است خواستگار دیگر آرزو است و بعد از کش و قوسی رضایت آرزو را برای ازدواج جلب می‏ کند. شب مراسم، آرزو در می‏ یابد که زن همراه شاهین مادر او نیست و اینان گردانندگان یک باند قاچاق انسان هستند و بدین‏ ترتیب آرزو از دست آن‏ها گریخته و به بهمن پناه می‏ برد. بهمن به او یاری می‏ رساند و با دخالت نیروی انتظامی افراد دستگیر می‏ شوند.

alt