جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

تمهیدات مراکز صدا و سیما برای نیمه شعبان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تمهیدات مراکز صدا و سیما برای نیمه شعبان

پخش همزمان ویژه برنامه «مرا دریاب» از 33 شبکه استانی

تمهیدات مراکز صدا و سیما برای نیمه شعبان

تمهیدات ویژه‌ای برای نیمه شعبان و سالروز میلاد حضرت ولی عصر(عج (در مراکز استانی صدا و سیما اندیشیده شده است که از آن جمله می‌توان به پخش همزمان برنامه «مرا دریاب» اشاره کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، با توجه به فرا رسیدن نیمه شعبان و سالروز میلاد حضرت مهدی(عج)، دستورالعمل ویژه‌ای در حوزه تولید و پخش برنامه برای مراکز استانی رسانه ملی ارسال شده است.
بر این اساس مقرر شده است ویژه برنامه «مرا دریاب» با هدف ایجاد فضای شاد و ارائه عیدانه‌ای ویژه برای مخاطبان از همه مراکز پخش شود.
دعا و استغاثه برای تعجیل در فرج منجی عالم بشریت و رهایی ملت‌های جهان از ویروس منحوس کرونا از جمله بخش‌های این برنامه است که چهارشنبه بیستم فروردین ماه روی آنتن شبکه‌های استانی می‌رود؛ به این ترتیب با برنامه‌ریزی صورت گرفته تمام شبکه‌های استانی و محلی همراه با شبکه‌های سراسری و رأس ساعت ۲۱ به مدت پنج دقیقه با پویش «مرا دریاب» را اجرایی می‌کنند.
با توجه به فراخوان ملی صورت گرفته برای حضور مردم ایران بر بام یا بالکن خانه‌ها برای سر دادن ندای «یا صاحب الزمان » و دعای شریف «الهی عظم البلاء ...»، شبکه‌های استانی تدارک مناسبی برای پوشش این همصدایی ملی داشته‌اند ضمن اینکه تیزر این برنامه از روز سه‌شنبه از همه شبکه‌های استانی پخش می‌شود و تا نیم ساعت قبل از شروع آن در روز چهارشنبه به دفعات تکرار خواهد شد.
استفاده از المان‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد هر یک از مراکز استانی برای اجرای برنامه، تصویربرداری هوایی و حضور مداحان و شاعران شاخص هر استان در برنامه ویژه نیمه شعبان، از دیگر تمهیداتی است که برای این منظور اندیشیده شده است ضمن اینکه هماهنگی‌های لازم برای پخش ویژه برنامه‌های استانی از شبکه‌های استانی هم صورت گرفته است.
گفتنی است مراکز خراسان رضوی، قم و فارس علاوه بر این اقدامات، پخش زنده مراسم جشن نیمه شعبان را که بدون حضور جمعیت در حرم‌های مطهر رضوی، فاطمه معصومه(س)، شاه چراغ و مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود در دستور کار قرار داده‌اند.