جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تهیه و تولید تله فیلم «تردید »در سیمای مرکز گیلان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تهیه و تولید تله فیلم «تردید »در سیمای مرکز گیلان

تهیه و تولید تله فیلم «تردید »در سیمای مرکز گیلان

 

تله فیلم « تردید » با محوریت زندگی سردار شهید«حسین املاکی» با مشارکت سپاه قدس و با هدف ترویج سیره زندگی این شهید بزرگوار به مدت 90 دقیقه در سیمای مرکزگیلان تولید می شود.

داستان تردید بر اساس وقایعی شکل می گیرد که برای سید صادق (قهرمان داستان) رخ می دهد. سید صادق از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و از همرزمان نزدیک به شهید املاکی است. او که در یکی از عملیات های دوران جنگ تحمیلی، به شدت شیمیایی شده، هم اکنون زندگی ساده ای را در گوشه ای از طبیعت سرسبز گیلان سپری می کند و مهمترین دلخوشی اش ساعات خلوتی است که در دامن طبیعت به امور مربوط به استخر کوچک پرورش ماهی خود می پردازد. سید صادق پسر جوانی دارد که به تازگی با دختری نامزد کرده و قرار است به زودی ازدواج کنند. پسر به تحریک پدر همسر آینده خود،سید را تحت فشار قرار داده تا از امتیاز رزمنده بودنش برای توسعه کار او استفاده کند اما ................

شایان ذکر است سردار شهید املاکی در سال 67و پس از بمباران شمیایی عراق ،با تقدیم ماسک خود به یک سرباز به مقام رفیع شهادت نائل شد. رهبر معظم انقلاب در ستایش این شهید بزرگوار فرمودند:« شهید املاکی ، جانشین لشگر گیلان که توی میدان جنگ شیمیایی زدند و خودش هم آنجا در معرض شیمیایی بود، بسیجی بغل دستش ماسک نداشت،شهید املاکی ماسک خود را برداشت و بست به صورت بسیجی همراهش قهرمان یعنی این» تهیه کننده این اثر رضا سیف پور و نویسنده و کارگردان اثر علی حلوی است.

هم اکنون مراحل ضبط این تله فیلم در شهرستان های رشت ،لنگرود،کومله ،روستای چماچا ( از توابع شفت ) و تپه های لوشان در حال انجام است که پیش بینی می شود، پس ا انجام مراحل تدوین و صدا گذاری، در اواخر تابستان برای پخش از شبکه باران و شبکه های ملی آماده شود. در این تله فیلم جمعی از هنرمندان ملی و استانی از جمله آقایان حسین معلومی، عباس قدیر بحری، فرهاد رحمان زاده ، اکبر محبوبی فر، محمد محبوبی و خانم فرح روز دواتگر حضور دارند. سایر همکاران در این تله فیلم عبارتند از : محمد فکری (مدیر تولید) ، محمد رضا قوام پور (مدیر نور و تصویر)، علی کاظمی (صدابردار)، محمد جعفری و علیرضا مشهور (مشاور و کارشناس نظامی).