سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

توانمندی علمی دکتر خدابنده مستند شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

توانمندی علمی دکتر خدابنده مستند شد


خدابنده عنوان مستند تلویزیونی است که به کارگردانی و تهیه کنندگی علی قادری به مدت 25 دقیقه در صدا و سیمای مرکزمهاباد تهیه شده است.  

قادری در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این مستند در راستای تولید علم و نهضت نرم افزاری تهیه شده  که در آن موفقیت ها و تحقیقات  دکتر صابر خدابنده ، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و دانشیار دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی نور به تصویر کشیده شده است.

وی افزود: دکتر خدابنده کاشف یکی از جانوران آبزی به نام triops    در ایران است که بر اساس تحقیقات انجام گرفته قدمت آن به 220 میلیون سال می رسد و کهن ترین گونه جانوری زمینی و به عبارتی فسیل زنده به شمار آید.

وی اظهار داشت: دکتر خدابنده تحقیقات مفید و ارزشمندی در زمینه  تهیه ترکیبات ضد سرطانی با استفاده از موجودات آبزی همانند کوسه ماهی و آرتیمیایی دریاچه ارومیه انجام داده که در این مستند نیز به آن اشاره شده است .

قادری با اشاره به اینکه برای تولید این مستند تحقیقات گسترده ای انجام شده است بیان داشت: در طول سه ماه تحقیقات لازم در خصوص فعالیت ها و موفقیت های دکتر صابر خدابنده انجام شد تا این مستند به خوبی زندگی این نخبه ایرانی را به نمایش بگذارد.   

وی با بیان اینکه تصویربرداری این مستند یک سال طول کشیده است گفت: در حال حاضر مستند خدابنده آماده پخش است.

عوامل تولید مستند خدابنده عبارتند از:

مدیر تصویربرداری و نورپردازی : عبدالقادر طه زاده /  صدابردار : یوسف سواره / دستیاران نور و تصویر : حسین عزیزی ، سامان ارمی

alt

alt_