سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

توانمندی های مرکز قم در مالزی به نمایش گذاشته شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

توانمندی های مرکز قم در مالزی به نمایش گذاشته شد


با هدف توسعه مبادلات فرهنگی و اقتصادی؛ نمایشگاه محصولات فرهنگی و اقتصادی استان قم در شهر« کوته بهرو » مرکز ایالت کلانتان مالزی با حضور مسئولانی از استان قم و این ایالت گشایش یافت.

9 نفر از همکاران و برنامه سازان مرکز قم نیز با ایجاد غرفه صدا و سیمای استان در این نمایشگاه، به معرفی فعالیت ها و تولیدات شبکه استانی و شبکه های سراسری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

ارائه محصولات قرآنی، فیلم و سریال های مذهبی و تولید مستندات تلویزیونی از جمله فعالیت های نمایندگان اعزامی صدا و سیمای مرکز قم به این نمایشگاه بود.

همکاران اعزامی مرکز در حاشیه برپایی این نمایشگاه به تولید و ارسال برنامه های مستند و گزارش های ویژه تلویزیونی نیز پرداختند. شایان ذکر است ایالت کلانتان در بخش شمال شرقی بخش غربی کشور مالزی می باشد و تفاوت ایالت کلانتان با کوالالامپور در این است که مذهب غالب مردمان این ایالت شافعی است و مظاهر اسلامی در شهر نمود بیشتری دارد .

از جمله نشانه های عشق و علاقه مردم مرکز ایالت کلانتان یعنی شهر« کوته بهرو » وجود دو حسینیه و حدود 200 نفر پیرو مذهب شیعه در کوته بهرو می باشد. علاقمندی به حدی است که بعضی از آنان اظهار علاقه می نمایند تا فرزندان آنان در جامعه المصطفی قم درس دینی بخوانند و طلبه شوند. در بخش های فرهنگی علاقمند به برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و قرآنی مشترک و در بخش اقتصادی هم علاقمند به برگزاری نمایشگاه غذایی در کلانتان می باشند.

در این نمایشگاه 50 غرفه محصولات فرهنگی، صنعتی و کشاورزی استان با هدف معرفی توانمندی های استان قم به نمایش گذاشته شده است.

alt

alt