جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

تودیع و معارفه مدیران کل مرکز سیستان و بلوچستان برگزار شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

تودیع و معارفه مدیران کل مرکز سیستان و بلوچستان برگزار شد

در مراسمی با حضور معاون امور استان ها واستاندار، نماینده ولی فقیه، نمایندگان و مسئولین لشگری و کشوری استان سیستان و بلوچستان، محمود دولت کردستانی به عنوان مدیر کل جدید صدا و سیمای آن استان معرفی و از خدمات سه ساله رضا رحیمی تقدیر شد.

نماینده فقیه در استان سیستان و بلوچستان در مراسم معارفه مدیرکل جدید صدا و سیمای استان رسالت رسانه ملی را در عرصه های مختلف از جمله عرصه انتخابات مهم خواند و افزود: رسانه ملی در عرصه انتخابات اخیر ریاست جمهوری عالی ترین و هنرمندانه ترین فعالیت خود را با اصل بی طرفی در خلق حماسه سیاسی به نمایش گذاشت.

آیت اله سلیمانی همچنین به وجود مذاهب و اقوام مختلف و همجواری استان با دو کشور مسلمان و همسایه پاکستان و افغانستان اشاره کرد و بر ضرورت تولید برنامه های مختلف با هدف تغذیه فکری مخاطبان آن سوی مرز تأکید کرد.

وی به خدمات نظام در مناطق مختلف استان در زمینه برق رسانی، آبرسانی و مدرسه سازی پرداخت و خواستار انعکاس این خدمات در برنامه های مختلف رسانه ملی شد.

alt

استاندارهم در سخنان خود از رسانه ملی به عنوان یک دانشگاه وسیع و فراگیر نام برد که نقش مهمی در رساندن پیام انقلاب و فرهنگ اسلامی به سراسر گیتی در برابر جبهه تهاجم فرهنگی دارد. نارویی همچنین با تأکید بر پخش نشدن فیلم های غیر واقعی و منفی درباره استان خواستار تولید برنامه های مختلف برای بیان و معرفی مفاخر و ظرفیت های فرهنگی و هنری استان شد.

معاون امور استان­ های سازمان صدا و سیما هم در این مراسم با اشاره به هجمه تبلیغات رسانه ای استکبار جهانی رسالت رسانه ملی را در تولید آثار فرهنگی ارزشمند و فاخر اثر بخش، مهم خواند.

کیومرث طهماسبی با اشاره به رسالت انبیاء الهی در تبلیغ و تبیین و استقرار نظام وحدانی، کارآیی و اثر بخشی را دو مؤلفه مهم در مأموریت های فرهنگی و تولیدات هنری رسانه ملی خواند که می تواند صدا و سیمای حق را علی رغم دشمنی استکبار در سراسر گیتی برای مشتاقان و علاقه مندان به شنیدن صدای حق طنین انداز کند و برساند.

وی در همین رابطه اضافه کرد: امروز دنیای استکبار مانع شنیدن و دیدن صدا و سیمای حق در بین صداها و تصاویر ناحق و ناپاک است و این دشمنی را با قطع شبکه ها و برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی از روی ماهواره ها دنبال می کند که در سایه توانمندی متخصصان سازمان و بوجود آمدن زیر ساخت ها با تولید فرستنده های جدید و دیجیتال، دشمن هرگز نخواهد توانست جلوی پخش شبکه های جمهوری اسلامی را بگیرد . وی دلیل این دشمنی و نگرانی را ناشی از آشنا شدن مردم آنان با واقعیت ها و حقایق و برملا شدن رفتارهای دوگانه آنان دانست.

معاون امور استان­ های سازمان صدا و سیما همچنین با تأکید بر این مطلب که رسانه ملی در آگاه سازی ملت ها در رساندن صدای حق هنوز مسیر طولانی در پیش دارد ضرورت پرهیز از انعکاس مسایل غیر واقعی با تولیدات فاخر و اثر گذار را مورد تأکید قرار داد. وی همچنین با قدردانی از عملکرد صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان در سال­ های اخیر خواستار بیان و انعکاس قابلیت ها و مزیت های فرهنگی و خدمات نظام در رسانه ملی شد.

در این مراسم رضا رحیمی مدیر کل سابق صدا و سیمای استان با اشاره به عملکرد مرکز در تولید آثار ارزشمند فاخر، تلاش برای تجمیع ساختمان­های صداوسیمای استان و توجه به بیان قابلیت های فرهنگی و خدمات نظام را از مهمترین برنامه های خود در طول مدت سه سال خدمت خود عنوان کرد.

محمود دولت کردستانی مدیر کل جدید صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان هم در سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهداء دوران دفاع مقدس استان، بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی و صاحبان فکر و اندیشه در تولیدات ارزشمند و اثر گذار را از مهمترین برنامه های خود اعلام کرد و افزود: امروز در برابر خط مقدم هجمه های فرهنگی دشمنان ، جهاد فکری و فرهنگی از مهمترین رسالت رسانه ملی است.

در پایان این مراسم ضمن قدردانی از رضا رحیمی مدیر کل سابق، محمود دولت کردستانی به عنوان مدیر کل جدید صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان معرفی شد.


alt

alt