سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

توسعه پوشش دیجیتال اولویت اصلی رسانه ملی - صفحه محتوایی خبر

 

 

توسعه پوشش دیجیتال اولویت اصلی رسانه ملی

توسعه پوشش دیجیتال اولویت اصلی رسانه ملی

 

بیست چهارمین گردهمایی معاونان فنی مراکز استانی صداوسیما و مدیران ارشد توسعه فناوری رسانه ملی در سرعین به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، معاون توسعه فناوری رسانه ملی در اختتامیه این گردهمایی گفتتوسعه پوشش دیجیتال اولویت اول معاونت توسعه فناوری رسانه ملی است.

علیدادی افزود: حق همه مردم است که برنامه های رسانه ملی را با کیفیت مطلوب دریافت کنند.
او با اشاره به اینکه تا کنون سه هزار ایستگاه فرستنده دیجیتال در کشور نصب و راه اندازی شده است گفت:هم اکنون پوشش دیجیتال در کشور حدود 96درصد است که تلاش می کنیم این عدد را به حدود صد درصد برسانیم.
علیدادی تصریح کرد: برای این منظور باید چهارهزار ایستگاه راه اندازی شود که حدود ششصد میلیارد تومان نیازدارد.
معاون توسعه فناوری رسانه ملی همچنین تامین تجهیزات فنی و سیگنال رسانی را در شرایط تحریم سخت دانست و گفت: خوشبختانه با تکیه یر نوآوری نخبگان فنی و تلاش های شبانه روزی توانسته ایم شرایط تحریم را به فرصت تبدیل و بسیاری از این تجهیزات را بومی سازی کنیم.

او به سیل های اوایل سال در چند استان کشور اشاره کرد و خلاقیت متخصصان فنی سازمان صداوسیما را در شرایط حادثه و بحرانی بسیار ستودنی خواند و گفت: در این حادثه تجربیات گران بهایی آموختیم و تلاش میکنیم در گردهمایی معاونان فنی مراکز این تجربیات را در اختیار همه ارکان فنی سازمان فرار دهیم و به عنوان پدافند غیر عامل از آن بهره ببریم.

ملااحمدی مدیرکل مرکز صداوسیمای اردبیل هم پاسخگویی به مطالبات مردم را اولویت رسانه ملی و استانی برشمرد و گفت: مردم علاقمند هستند در رسانه متعلق به خود دیده و مشکلاتشان مطرح شود.
او پوشش رویدادها از مناطق مختلف استان به ویژه بصورت زنده بسیار مخاطب پسند و موجب ایجاد وحدت و همگرایی بسیار دانست و بر توسعه تجهیزات پخش زنده و همچنین در استانها تاکید کرد
در پایان این همایش از معاونان فنی مراکز سیل زده به دلیل تلاش در سیگنال رسانی در شرایط سخت و بحرانی و همچنین از معاونان فنی برتر مراکز تجلیل شد.