حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۳ آذر ۱۳۹۷

تولد درخزان - صفحه محتوای سیما

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

تولد درخزان

Loading the player...

نویسنده : سمیرا شورابی

تدوین : الهام رستمی

شب که پدر خسته اما مشتاق به خانه ایی که هنوز قسط وام خریدش را پرداخت نکرده بود آمد دستانش بسته ایی بود که کادو تولد تنها فرزنش که تازه گفتن بابا و مامان را یاد گرفته بود وجود داشت.

مادرهم با شوقی مادرانه با چند بادبادک و کاغذهای رنگی دیوار اتاق خانه تازه سازشان را تزیین کرده بود بوی عطر غذای که برای شام تولد پخته شده بود تمام راه پله را پر کرده بود .

چهره خسته پدر در کنار لبخند شیرین نوباوه خود دیدنی و امید بخش بود وقتی که در را باز کرد و کودک نوپای خودش را دید که تاتی کنان به سمت پدر می آید چنان ذوقی دردلش به وجود آمد که احساس کرد سرگیجه گرفته.اما ناگهان تمام خانه لرزید و صدای غرش وحشتناکی صدای خنده کودک دلبندش را محو کرد  ناگهان تمام دیوارهای تزیین شده خانه لرزید وترک برداشت ، همه چیز در یک آن ویران شد ، حالا دیگر پدر برای در آغوش گرفتن جگر گوشه اش باید آوراها را کنار بزند تا شاید بازهم لبخند شیرین  او را تنها برای یکبار دیگر ببیند.

اما نه مادری بود و نه فرزندی تنها یک پدر بود و یک عالم غم و تنهایی  و بهت و ناباورانه ای که در هیچ باوری نمی گنجد  فرزندی  که تا چند لحظه پیش با خنده در راه آغوش پدر بود و مادری که مشغول پخت غذای شام تولد بود اما دیگر  هیچکدام نبودند بجز خاک و آوار و خرابی ، تولد  در خزان ،ماندگار شد برای جسم خسته و قلب شکسته پدری که حالا دیگر تنهای تنهاست.

سال تولید: پاییز 96