سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

تولید، تامین و پخش بیش از 27500 دقیقه برنامه از شبکه اشراق - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید، تامین و پخش بیش از 27500 دقیقه برنامه از شبکه اشراق

تولید، تامین و پخش بیش از 27500 دقیقه برنامه از شبکه اشراق

 

مدیرکل صداو سیمای مرکز زنجان با اشاره به ثبت عزاداری مخلصانه و توام با بصیرت مردم ولایتمدار استان زنجان بعنوان دهمین میراث معنوی کشور گفت: امسال هم طبق سنوات گذشته برنامه ریزی گسترده ای برای پوشش عزاداری های باشکوه مردم مومن و ولایتمدار زنجان انجام شده بود و تلاش شد تا گوشه ای از عشق و ارادت پایتخت نشینان شور و شعور حسینی به ساحت اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) به نحو شایسته به تصویر کشیده شود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز زنجان ، آقای لطیفی برنامه های صداوسیمای مرکز زنجان را به تفصیل بیان کرد و افزود : امسال با تلاش شبانه روزی همکاران خدوم مرکز در بخش های مختلف تولیدی و پشتیبانی، در دهه اول محرم بیش از 27570 دقیقه برنامه تولید ، تأمین و پخش شد .

وی با اشاره به برنامه ریزی مدون مرکز برای پخش زنده عزاداری های نقاط مختلف استان از شبکه اشراق اظهار داشت: امسال با همت بی شائبه همکاران، عزاداری های شهرستانهای استان هم به صورت زنده پوشش داده شد . به طوری که برای اولین بار بیش از 2902 دقیقه از عزاداری های مردم استان در غالب نماز ظهر عاشورا ، دسته های باشکوه عزاداری حسینیه اعظم ، زینبیه اعظم ، فاطمیون ، احمدیه ، مکتب الزهراء ، حیدریون ، تجمعات عزاداری در شهرهای ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ایجرود ، سجاس ، هیدج و مراسمات همایش شیرخوارگان حسینی ، احلی من العسل و حسینیه اعظم به صورت زنده از شبکه اشراق و شبکه استانی رادیو پوشش داده شد .

رئیس رسانه استانی در ادامه به اقبال خوب شبکه های سراسری و برون مرزی رسانه ملی برای پخش عزاداری های مردم ولایتمدار زنجان اشاره کرد و اظهار داشت : عزاداری های ساده و بی آلایش مردم استان در این ایام همواره مورد توجه و استقبال سایر شبکه ها قرار گرفته است از این رو امسال هم با هماهنگی صورت گرفته شبکه های مختلف سیما عزاداری های باشکوه مردم استان را به صورت زنده به سمع و نظر جهانیان رساندند .

 15 شبکه سراسری و بین المللی یک ، دو ، سه ، چهار، پنج، خبر ، قرآن، شما، آموزش، افق، پرس تی وی، الکوثر، العالم، سحر و هیسپان تی وی، شبکه هایی بودند که در مجموع به مدت 2026 دقیقه به عزاداری های باشکوه استان پرداخت کردند .

وی ادامه داد : 25 شبکه سراسری و استانی رادیو نیز همگام با سیما حضور و اجتماعات عظیم زنجان را پوشش دادند. شبکه های سراسری جوان، تهران، فرهنگ، قرآن، نمایش، ورزش، معارف، ایران، سلامت، زیارت، گفتگو، پیام و شبکه های استانی چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، سمنان، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، فارس، سیستان و بلوچستان، ایلام، کرمان و اصفهان جمعا به مدت 744 دقیقه مراسمات برگزار شده در استان را پوشش دادند .

مدیرکل صداوسیمای استان سپس به برنامه های روتین سیما ، صدا ، خبر و فضای مجازی در دهه اول محرم پرداخت و گفت : تمامی معاونتهای تولید در این ایام غالب برنامه های خود را با حال و هوای این ایام عزیز پخش کردند .

معاونت سیما علاوه بر پوشش مراسمات یاد شده و اختصاص موضوعات برنامه های روتین به محرم ، ویژه برنامه های متعددی را تدارک دیده بود که از آن جمله می توان به  برنامه های مشق عشق، واژه واژه کربلا، عشق قافله سی، عزاداران ثارالله و باکاروان عاشورائیان اشاره کرد . سیما در مجموع 15729 دقیقه برنامه در این ایام تولید ، تأمین و پخش کرد .

آقای لطیفی به برنامه های صدا نیز اشاره کرده و افزود : رادیوی زنجان هم علاوه بر اختصاص برنامه های روتین خود به این ایام ، ویژه برنامه های حسین عاشقلری، عشق سوداسی، عشق قافله سی، عشق کاروانی و گلگشت را نیز برای دهه اول محرم تولید و پخش کرد . رادیو در مجموع بیش از 10820 دقیقه برنامه در دهه اول محرم تولید ، تأمین و پخش نمود .

رئیس رسانه استانی با اشاره به عملکرد معاونت های خبر و فضای مجازی، هم گفت: معاونت خبر مرکز  با تهیه و ارسال 446 مورد برنامه در قالب خبر، گزارش، تفسیر، گفتگوی زنده خبری و ارتباط با بخش های خبر سراسری، اخبار رویدادهای عزاداری استان را با موضوع محرم جمعا به مدت 1016 دقیقه پوشش داد .

درحوزه فضای مجازی هم این معاونت با تولید و پخش123 مورد برنامه رسانه ای در قالب موشن گرافیک، ویدئو، پوستر، نماهنگ، پادکست، اینفوگرافیک و تایم لپس به موضوع محرم پرداخت کرد . فضای مجازی مرکز همچنین امسال صفحه حسینیه مجازی و همچنین صفحه ویژه محرم را در سایت مرکز راه اندازی کرد که مورد استقبال کاربران نیز قرار گرفت .

وی در پایان با تشکر از تمامی نهادها، هیات حسینی و اداراتی که در پوشش حماسی این مراسم ها، رسانه استانی را یاری کردند، تصریح کرد: صداوسیمای مرکز زنجان علی رغم وجود کمبودها و محدودیتهای فراوان در حوزه امکانات و نیروی انسانی ، با بکارگیری تمامی تجهیزات و نیروی انسانی خود و بهره گیری از 3 واحد سیار تلویزیونی، واحدsng، مایکرو ویو پرتابل، 17دوربین ثابت و سیار، دو دستگاه دوربین پرنده، یک فروند بالگرد، دو دستگاه تاورکرین و کرین نفربر، چندین کیلومتر کابل گذاری صدا و تصویر و بهره گیری ازخطوط پشتیبان فیبر نوری جهت تضمین پایداری تصویر و در رأس تلاش شبانه روزی بیش از 300 نفر از همکاران خدوم خود ، تلاش کرد صحنه های بی بدیل عشق و ارادت مخلصانه مردم مومن استان را به ساحت مقدس حضرت اباعبدا..الحسین(ع) منعکس نماید و امید است این تلاش شبانه روزی مورد قبول درگاه حقتعالی و توجهات حضرت بقیت ا...الاعظم (ارواحنا له الفداء) قرار گیرد.