جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

تولیدو پخش سری جدید مسابقه بوردکا در مرکز مازندران - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولیدو پخش سری جدید مسابقه بوردکا در مرکز مازندران

«مسابقه بوردکا» با موضوع فرهنگی و هدف اطلاعاتی و آموزشی به تهیه کنندگی علیرضا دهقان به صورت ضبطی، روزهای پنج شنبه هر هفته ساعت 10/16 از صـدای مرکز مازندران پخش  مـی شود.

مسابقه بوردکا باهدف معرفی روستاها، آشنایی با آداب و رسوم، فولکلور، لهجه ها و نشر واشاعه سنت ها و آیین های غنی مازندران، تقویت فرهنگ بومی استان، ضرب المثل و بازی های محلی تهیه و تولید می شود.

دراین مسابقه گروه برنامه ساز، هر بار به یکی از روستاهای مازندران از غرب تا شرق استان، در جمع مردم اعم از زن و مرد و جوان یا پیر با زبان محـلی  به اجـرای برنامه می پـردازد.

مسابقه به این شکل است که مردم به 2 گروه خانم ها و آقایان تقسیم می شوند. از هر گروه 2 نفر به عنوان نماینده انتخاب می شوند تا به سئوالات مجری برنامه که در زمینه آداب و رسوم، بازی های محلی، مشاغل به ویژه کشاورزی، دامداری، جنگلداری، شیلات، تاریخ مازندران است پاسخ دهند. دو سئوال نیز از تماشاچیان پرسیده می شود. در پایان برنامه به برندگان گروه ها و2 نفر از تماشاچیان که به سئوالات پاسخ دهند، جوایزی اهدا می شود.

گفتنی است: اولین سری مسابقه بوردکا در سال 1388 با تولید 40 برنامه به پخش رسید و درسال 1389 سری دوم آن در 53 قسمت تولید و پخش شد. درسال 1390 نیز تاکنون تا بهمن ماه 30 برنامه تولید و پخش شد. که درمجموع تاکنون 123 برنامه از صدای شبکه تبرستان برای هم وطنان مازنی  به پخش رسید.

به گزارش روابط عمومی شبکه تبرستان، دراین برنامه رحمان قدمی نویسندگی و اجرای آن را برعهده دارد و سیدرضا میرقربان نژاد، مهدی اوشیب نتاج، سامی یوسفی، شهرام حق شناس دراین برنامه محلی صدابرداری می کنند.

 alt