جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تولید «راه» به نیمه رسید - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید «راه» به نیمه رسید

تولید «راه» به نیمه رسید

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «راه» به تهیه کنندگی امیر ملاپور و کارگردانی محسن ضیایی به نیمه رسید.

به گزارش روابط عمومی مرکز مهاباد، در این سریال تلاش های «ریبوار» و دوستش «کاویس» برای به دست آوردن پول از راه های نادرست در ماجراهایی کمدی و طنز بی ثمر می ماند و این امر باعث می شود تا برنامه مهاجرت آنها به عقب بیفتد، از سویی «خات خاتون» (مادر ریبوار) تلاش می کند تا با وادار کردن پسرش به ازدواج مانع رفتن او شود تا اینکه مردی طماع و پول پرست به نام مراد پیشنهاد سرقت و تحویل قرآنی نفیس و خطی با قدمتی چندصد ساله را در ازای دریافت دستمزدی هنگفت به وی می دهد و ...

این مجموعه که در 10 قسمت 45 دقیقه ای با موضوع طنز اجتماعی تهیه می شود در آن جمعی از  هنرمندان بومی و محلی از جمله ابراهیم بومی، مهران فقری، احمد نقده، فتاح فتاح زاده، سیامند ریسمانی، نازیلا امینی، لیلا مولودی، گلچین محمدپور، ئه وین قرنی و ... به ایفای نقش می پردازند.

گفتنی است این مجموعه با توجه به فرهنگ بومی منطقه دارای اهمیت خاصی است زیرا می تواند معرف و تقویت کننده آداب و رسوم منطقه و ارزش های اسلامی ایرانی باشد.

مدیر تصویربرداری این مجموعه را عبدالقادر طه زاده، صدابرداری آن را یوسف سواره و نویسندگی این مجموعه راکامران یوسفی به عهده دارند.