سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

تولید ، تأمین و پخش بیش از 21500 دقیقه برنامه در انعکاس عزاداری های پایتخت شور و شعور حسینی از صداوسیمای مرکز زنجان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید ، تأمین و پخش بیش از 21500 دقیقه برنامه در انعکاس عزاداری های پایتخت شور و شعور حسینی از صداوسیمای مرکز زنجان

تولید ، تأمین و پخش بیش از 21500 دقیقه برنامه در انعکاس عزاداری های پایتخت شور و شعور حسینی از صداوسیمای مرکز زنجان

 

همزمان با دهه محرم و عزاداری خالصانه مردم ولایتمداراستان زنجان، صحنه های ناب دلدادگی و ارادت دلسوخته گان مکتب عاشورا از پایتخت شور و شعور حسینی به سراسر جهان مخابره شد.

مدیرکل مرکز زنجان با بیان این مطلب گفت : کارکنان خدوم رسانه استاني نيز همنوا با مردم عزادار استان ، با تلاش شبانه روزي خود سعي نمودند تا  گوشه هایی از عظمت و صلابت این عزاداری ها را به تصویر بکشند.

تلاش و تکاپوی 300 نفر از همکاران خدوم و تلاشگر تولید و فنی  با بهره گيري از امکانات و تجهيزات مختلف فني از قبيل سه واحد سیار تلویزیونی ، 3 ست ماکروویو ، دو دستگاه sng  ، شش خط فیبر نوری ، 18 دوربین تصویربرداری، 3 دوربین پرنده، 20 دستگاه میکروفون و .... و سایر تجهیزات فنی بستر لازم را جهت انعکاس این رویداد بزرگ مذهبی محیا نمودند.

صفری با اشاره به تلاش وصف ناپذیرهمکاران سیمای مرکز اظهار داشت : معاونت سیما همچون سال های گذشته برنامه ریزی های دقیق و گسترده ای را برای دهه اول محرم انجام داده بود . تمرکز اصلی سیما پوشش و پخش زنده 12 مراسم و برنامه باشکوه از جمله بزرگترین دسته عزاداری جهان تشیع یعنی حسینیه اعظم و همچنین دسته های عزاداری زینبیه اعظم ، فاطمیون، مکتب الزهراء ، احمدیه ،  نماز ظهر عاشورا ، تجمع عزاداران شهرهای قیدار و خرمدره ، شیرخوارگان حسینی، مراسم اهلا من العسل، شام غریبان حسینی در حسینیه اعظم  بود که نشانگر عشق و ارادت قلبی خاص مردم استان به اهل بیت (علیهم السلام) می باشد .

وی ادامه داد : در مجموع در دهه اول محرم1370 دقیقه عزاداری های باشکوه استان از شبکه استانی سیما(اشراق) به صورت زنده پوشش داده شد . علاوه بر شبکه استانی ، 15 شبکه سراسری و برون مرزی رسانه ملی نیز با هماهنگی های به عمل آمده ، به مدت 2694 دقیقه این عزاداری های باشکوه را به صورت زنده پخش کردند تا جهانیان شاهد عشق و دلدادگی پایتخت نشینان شور و شعور حسینی باشند .

معاونت سیما همچنین در این ایام علاوه بر اختصاص برنامه های روتین خود مثل آلاچیق ، راه روشن ، بیزیم ائللر، شاپرک و .... برنامه های متعددی را نیز تأمین ، تولید پخش نمود که از مهمترین آنها می توان به عزاداری شهرستانها ، سخنرانی محرم، مشاعره، با کاروان عاشورا ، گزیده دسته های عزاداری و ..... اشاره نمود.

طبق اعلام مدیرکل مرکز ، سیمای زنجان در مجموع 14228 دقیقه برنامه در دهه اول محرم تأمین، تولید و پخش نمود .

آقای صفری در ادامه به تلاش های همکاران رادیو اشاره نموده و گفت : معاونت صدای مرکز نیز با تأمین ، تولید و پخش بیش از 6560 دقيقه برنامه از شبکه استاني راديو حال و هوای محرم را در استان طنین انداز کرد . ویژه برنامه رادیوی استانی برای این ایام عبارت بودند از :  عشق سوداسی ، عشق قافله سی ، شعر کوچه سی ، دستجات حسینی، برنامه های ویژه روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، پخش مستقیم عزاداری های محرم در قالب عزاداری های حسینیه اعظم، زینبیه اعظم، هیات عزاداران احمدیه، مکتب الزهرا، هیت فاطمیون ، تجمع بزرگ عزاداران شهرستانهای خدابنده و خرمدره.

رادیو زنجان همچنين ساير برنامه هاي روتين از قبیل ایشقلی یول ، سلام زنجان ، گلبرگ، جوان زنجانی سلام و ..... را نیز به موضوع ماه محرم اختصاص داده بود .

رادیوی استانی زنجان در ایام محرم با شبکه های سراسری و استانی رادیو نیز به مدت 240 دقیقه ارتباط زنده برقرار کرده تا بتواند حال و هوای استان حسینی زنجان را به سایر نقاط کشور معرفی نماید .

مدیرکل مرکز سپس به تلاش های همکاران معاونت خبر نیز اشاره کرد و گفت : این معاونت نیز همگام با ساير معاونت هاي توليدي مرکز با توليد و پخش گزارشهاي مختلف خبري تلويزيوني و راديويي، اعزام اکیپ های مختلف خبری به اقصی نقاط استان، برقراری 4 ارتباط زنده با بخشهای خبری  شبکه های یک و خبر به مدت 12 دقیقه و همچنین بخشهای خبری رادیو سراسری فرهنگ ، ایرن و معارف ، پخش اطلاعیه های مربوط به عزاداري هاي مردم استان ، تهیه و ارسال اخبار و گزارش های مختلف به تهران در قالب خبر مکتوب، گزارش های رادیویی و تلویزیونی، پخش و .... در مجموع به مدت 738 دقیقه به موضوع محرم پرداخت نمود .