سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۶ مهر ۱۴۰۰

تولید انیمیشنی با طعم نون و پنیر و پسته در مرکز همدان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید انیمیشنی با طعم نون و پنیر و پسته در مرکز همدان

مجموعه انیمیشن نون و پنیر و پسته به تهیه کنندگی و کارگردانی هدی مکرمی در 13 قسمت 8 دقیقه ای در صدا و سیمای مرکز همدان تهیه و تولید شده است. 

 مکرمی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تولید این مجموعه از سال 1388 آغاز شد و پس از گذشت دو سال در حال حاضر آماده پخش شده است.

وی هدف از تولید این مجموعه را ایجاد فضایی مثبت و خلاق برای کودکان، کسب مهارت های اجتماعی، اعتماد به نفس و باور به توانایی های شخصی، فرهنگ واخلاق ایرانی، دوستی و دوست یابی، معرفی الگوهای مثبت، توانایی رویارویی با مشکلات زندگی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه داستان ها وقایعی در مورد زندگی حیوانات می باشد افزود: داستان هر قسمت جدا از سایر قسمت ها و در حقیقت به شکل 13 قصه مستقل می باشد.

مکرمی ابراز داشت: ماجرای یافتن خانه، جمع آوری آذوقه، مقابله با سرمای زمستان، ماجراجویی وگم شدن در جنگل و... بخشی از عناوین قسمت های این مجموعه می باشد.


alt

وی تصریح کرد:  البته قصه ها جدید و جذاب و سرشار از نکات تربیتی به شکل غیر مستقیم هستند و با الهام از کتاب های کودکان بازنویسی شده است. وی ادامه داد: تکنیک کار کات اوت و به شکل خمیری است به گونه ای که زیر دوربین فیلمبرداری شده و با ترکیب جلوه های ویژه پس از ساخت سعی شده با استفاده از فرم ورنگ های شاد وتکنیک نیمه عروسکی و داستان به همراه موسیقی مناسب برای مخاطب خردسال جذابیت داشته باشد.  

عوامل تولید این مجموعه عبارتند از:

نویسنده:هدی مکرمی/ انیماتورها: هدی مکرمی- دنیا شیردل، زیبا رحمتی/ موسیقی: شهرام خوش صفت/ صداگذاری و میکس: علی خطیبی نیا /سرپرست گویندگان: شوکت حجت.