سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

تولید انیمیش «قلقلی ها» کاری از صدا و سیمای مرکز البرز - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید انیمیش «قلقلی ها» کاری از صدا و سیمای مرکز البرز

علی رامک مدیر کل صدا و سیمای مرکز البرز از تولید نخستین انیمیشن تولید شده صدا و سیمای مرکز البرز با عنوان "قلقلی ها "خبر داد .

تولید انیمیش «قلقلی ها» کاری از صدا و سیمای مرکز البرز

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز رامک افزود با توجه به نوپا بودن صدا و سیمای البرز برای نخستین بار انیمیشن قلقلی ها با هدف  ایجاد شادابی و نشاط در مخاطب، کمک به فرایند رشد فکری و رفتاری کودکان، ایجاد فضای مفرح، شاد و آموزشی، پرورش فرهنگ دوستی، صلح  و محبت، ایجاد ارتباط ساده و مستقیم با مخاطب خردسال، تقویت حس خلاقیت و نوآوری و رشد ذهنی مخاطب تولید شده است .

وی با بیان اینکه تولید و ساخت انیمیشن ویژگی های خاص خود را دارد گفت در تولید این سریال به ویژگی های اقلیمی و محلی استان البرز توجه شده است و تلاش شده است المان های بومی استان در این سریال به تصویر کشیده شود .

رامک با بیان اینکه کار در زمینه کودک به دلیل پرورش ذهن و لزوم به کار گیری خلاقیت با حساسیت بالایی انجام می شود گفت عوامل این برنامه تلاش کرده اند علاوه بر جذابیت های تصویری و داستانی اهداف اموزشی را نیز مد نظر قرار دهند .

وی گفت این انیمیشن داستان پسربچه 6 ساله ای با نام پارساست که  به دلیل مشغله پدر و مادرش کودک تنهایی است که بیشتر وقت خود را به خواندن کتاب و خیال پردازی می پردازد و داستان از جایی شروع می شود که پدر بزرگ پارسا که قناد است برای روز تولد پارسا به او کتابخانه ای هدیه می دهد که  بعد از مدتی پارسا متوجه اتفاقاتی عجیب در داخل یکی از کشوها ی کتابخانه می شود که این شروع داستان و آشنایی پارسا با موجودات خیالی با عنوان خانواده "قل قلی ها" است.

این انیمیشن به تهیه کنندگی و کارگردانی پیمان شریفی و نویسندگی  فاطمه یاسینی ، محمد جوان دوست و پیمان شریفی مراحل پایانی تولید خود را میگذراند که در آینده نزدیک از آن رونمایی خواهد شد .