جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تولید بیش از 16 هزار ساعت برنامه در مرکز کرمان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید بیش از 16 هزار ساعت برنامه در مرکز کرمان

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان در مراسم سیزدهمین سالگرد افتتاح شبکه استانی سیمای مرکز کرمان از تولید بیش از 16 هزار ساعت برنامه رادیویی و تلویزیونی در سال خبر داد.

حجت الاسلام سید جواد موسوی در مراسم جشن سیزدهمین سالگرد افتتاح شبکه استانی سیمای مرکز کرمان و تجلیل از زحمات یکساله کارکنان و هنرمندان صدا و سیمای استان کرمان نگاه به گذشته را چراغ راه آینده دانست و گفت: شبکه استانی سیمای مرکز کرمان شبکه همراهی و همدلی است چرا که با تلاش بی وقفه همه هنرمندان در سال های گذشته دست آورد های خوبی به دست آورده است.

وی با اشاره به اینکه 15 گروه برنامه ساز و 200 تیم تولیدی در این مرکز فعالیت می کنند، خاطر نشان کرد: بیش از 16 هزار ساعت برنامه رادیویی و تلویزیونی در سال تولید می شود.

حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: مرکز کرمان در حال حاضر در سطح 5 مرکز اول کشور قرار دارد و به آمار مخاطبان دائمی در کشور دست یافته است. وی با نگاهی به مهمترین برنامه های تولید شده در سال های گذشته صدا و سیمای مرکز کرمان از تولید 327 فیلم مستند خبر داد و گفت: این مستند ها درباره ظرفیت ها و توانمندی های مختلف استان در زمینه های اقتصادی، طبیعی، گردشگری، تاریخی، اجتماعی، مذهبی و دفاع مقدس ساخته شده است.

alt

 مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان همچنین از تولید 3 هزار و 374 دقیقه برنامه انیمیشن در 373 قسمت به عنوان یک موفقیت بزرگ در استان خبر داد و افزود: مهمتر از تولید این انیمیشن ها شکل گرفتن گروه های پویانمایی در استان است که در جای خود نسبت به سایر استان ها حائز اهمیت است.

وی خاطر نشان کرد: مرکز کرمان با کمترین امکانات کار پویانمایی را به بهترین کیفیت انجام داده است و اگر اعتبار لازم تخصیص داده شود سالانه 2 هزار تا 3 هزار دقیقه انیمیشن در استان تولید می شود.

حجت الاسلام موسوی تولید 13 سریال در 262 قسمت و به مدت 5 هزار و 800 دقیقه را از دیگر اقدامات انجام شده در سال های اخیر عنوان کرد و گفت: سریال طلا در مس تولید شده است و تلاش می شود تا با بازبینی مجدد در ایام سال نو از شبکه استانی پخش شود.

 وی با اشاره به اینکه روزانه 1500 پیام مختلف از شبکه استانی سیما زیرنویس می شود که اقدامی منحصر به فرد در کشور است، اعلام کرد: این پیام ها شامل خبر، اطلاعیه، نکات معارفی، سخنان بزرگان، آموزش های اقتصادی و هشدار های پلیس می شود.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه صدا و سیمای مرکز کرمان در سال های اخیر به مسائل بومی و محلی بسیار توجه کرده است، گفت: برنامه های رادیویی ایشوم، مفشو و اهل آبادی از برنامه های پرمخاطب در داخل و خارج استان و حتی کشور هستند.

وی با بیان اینکه در بخش خبر و اطلاع رسانی، معاونت اطلاعات و اخبار رتبه های خوبی در سطح کشور بدست آورده و در میان 4 مرکز برتر کشور قرار گرفته است، افزود: افزایش شش و نیم برابری تولید گزارش های خبری رادیویی و تلویزیونی، افزایش چهار و نیم برابری خبرهای تولیدی مکتوب و افزایش 28 برابری پخش خبرها و گزارش های مرکز از شبکه های سراسری گوشه ای از اقدامات صورت گرفته در معاونت اطلاعات و اخبار است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان با اشاره به اینکه برای ارسال گزارش خبرنگاران شهرستان ها از شبکه دولت الکترونیک و فیبر نوری استفاده می شود، گفت: با توجه به پهناور بودن استان کرمان، این اقدام ابتکاری فاصله شهرستان های دوردست استان را برای ارسال تصاویر و گزارش به مرکز از 5 تا 7 ساعت به کمتر از 5 دقیقه تبدیل کرده است.

وی در ارائه گزارش عملکرد از واحد شعر و موسیقی از تولید 190 قطعه موسیقی مقامی محلی و 91 قطعه موسیقی با کلام و بی کلام فاخر که تمام آنها مجوز پخش از شبکه های سراسری را گرفتند، خبر داد و خاطر نشان کرد: واحد شعر و موسیقی صدا و سیمای کرمان به نقطه ای از آمادگی رسیده است که تقریبا همه تولیداتش از شبکه های سراسری مجوز پخش می گیرند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان با بیان اینکه مرکز کرمان در جریان سازی فرهنگی از طریق طراحی، برگزاری و پخش زنده آئین های مذهبی استان پیشگام بوده و تلاش بی وقفه انجام داده است، گفت: مراسم جمع خوانی قرآن کریم در شهر بم و کرمان، عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی در بم و مراسم احیای لیلی قدر در صحن مسجد حضرت امام خمینی (ره) کرمان بخشی از این جریان سازی های فرهنگی است.

حجت الاسلام موسوی راه اندازی سامانه پخش دیجیتال شبکه های تلویزیونی در 22 شهرستان از 23 شهرستان استان را اقدامی مهم دانست که نزدیک به 80 درصد جمعیت استان را زیر پوشش قرار می دهد و افزود: بیش از 2 میلیارد تومان از منابع غیر دولتی برای این کار صرف شده است که در کل کشور بی نظیر است.

 وی تصریح کرد: راه اندازی سامانه پخش دیجیتال شبکه های تلویزیونی در 22 شهرستان در مدت یکسال انجام شده است که رضایت عمومی مردم استان را در مراجعه تک تک به این شهرستان ها به دنبال داشت.

حجت الاسلام موسوی درمراسم سیزدهمین سالگرد آغاز به کار شبکه سیمای این مرکز افزود: امید، نشاط و آگاهی، در دستور کار برنامه های نوروزی خواهد بود و خوشبختانه با تلاش این مرکز و همراهی مسئولان استان، مردم 22 شهرستان از 23 شهرستان استان، نوروز 93 امکان مشاهده برنامه های رسانه ملی را از طریق سامانه دیجیتال دارند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان آگاهی بخشی درباره فاز دوم هدفمندی یارانه ها، تبیین اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی، تحکیم بنیان خانواده، موضوع جمعیت، توجه به فرهنگ کار و تلاش، کمک به توسعه استان و پرداخت ویژه به مباحث فرهنگی از جمله در حوزه قرآن، مسجد و مناسبت های مختلف دینی، را از اولویت های رسانه استانی در سال 93 دانست و از برنامه سازان خواست مشکلات مردم را بطور ویژه بررسی کرده و در برنامه های مختلف به آن بپردازند .

 گفتنی است در مراسم جشن سیزدهمین سالگرد افتتاح شبکه استانی سیمای مرکز کرمان که با برنامه های متنوع فرهنگی از جمله اجرای موسیقی زنده همراه بود از برگزیدگان یازدهمین دوره مسابقات قرآنی در مرکز و کشور، برگزیدگان مسابقات ورزشی و از دست اندرکاران برگزاری مراسم جمع خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان تجلیل شد.