جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تولید بیش از 3700 ساعت برنامه نوروزی در صداوسیمای استان ها - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید بیش از 3700 ساعت برنامه نوروزی در صداوسیمای استان ها

برنامه سازان صدا و سیما در مراکز استانی نوروز امسال بیش از 3700 ساعت برنامه تولید و پخش کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها در بخش صدا مراکز استانی در 14 ساختار موضوعی 2599 ساعت برنامه تولید کرده اند که تولیدات بخش کلامی- پیامی- آوائی با 743 ساعت بیشترین زمان در تولید و پخش برنامه های رادیویی را داشته است.

بنابراین گزارش مراکز فارس با 167 ساعت، خراسان رضوی با 155 ساعت و کرمانشاه با 114 ساعت جایگاه برتر را به لحاظ زمان تولید و پخش در میان دیگر مراکز داشته اند.

در بخش سیما نیز نوروز امسال مراکز استانی 1177 ساعت برنامه در 11 ساختار موضوعی تولید و پخش کرده اند که بیشترین تولید با 277 در ساختار ترکیبی نمایشی عرضه شده است.

همچنین مرکز مازندران با تولید و پخش 88 ساعت، مرکز کردستان با 65 ساعت و 21 دقیقه و مرکز زنجان با 57 ساعت در میان دیگر مراکز بیشترین تولید و پخش را داشته اند.

گفتنی است معرفی آداب تحویل سال و آیین های نوروزی در میان اقوام ایرانی، معرفی مسیرهای عمومی گردشگری مناطق مختلف استان، معرفی ابنیه و آبادی های استان با هدف ترویج گردشگری ساده، انعکاس خدمات نوروزی نهادهای اجتماعی مختلف و تشریح و تبیین بیانات نوروزی مقام معظم رهبری از مهمترین محورهای برنامه سازی نوروزی صدا و سیمای مراکز استان ها بوده است.

alt