جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

تولید بیش از 6 هزار دقیقه برنامه ، ویژه چهلمین سال انقلاب در صدا و سیمای مرکز خلیج فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید بیش از 6 هزار دقیقه برنامه ، ویژه چهلمین سال انقلاب در صدا و سیمای مرکز خلیج فارس

تولید بیش از 6 هزار دقیقه برنامه ، ویژه چهلمین سال انقلاب در صدا و سیمای مرکز خلیج فارس

 

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس گفت : 6100 دقیقه برنامه رادیویی و تلویزیونی ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در این مرکز تولید و پخش شده است.

مهران جلائی در نشست خبری تشریح ویژه برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در صداوسیمای مرکز خلیج فارس افزود : از این میزان 2600 دقیقه برنامه تلویزیونی و 3500 دقیقه برنامه رادیویی است و تولید 1100 عنوان گزارش خبری از دیگر برنامه‌های ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقالاب اسلامی است.

وی گفت : از بهمن ماه پارسال برنامه ریزی برای تولید و پخش برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفت .

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس با اشاره به جنگ رسانه‌ای دشمن علیه نظام اسلامی ؛ ارائه دستاورد‌های چهل سالگی انقلاب اسلامی در خنثی سازی توطئه‌های دشمن را مهم دانست .

مهران جلائی افزود : در حوزه سیما ، ۶۶ مستند با موضوع دستاورد‌های انقلاب اسلامی و قهرمانان عرصه‌های مختلف دفاع از کشور تولید شده است.

وی گفت : «نبرد بیست و نهم» با موضوع رشادت‌های شهیدان دارا و رئیسی، مستند خلیل با موضوع شهید مدافع حرم خلیل تختی نژاد، مستند ۱۳ قسمتی ستارگان ساحل با موضوع معرفی نخبگان و افراد موفق از مهمترین این مستند‌ها است.

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس افزود : برنامه «کارنامه» با حضور استانداران پیشین هرمزگان و بررسی عملکرد این استانداران، سریال ۲۶ قسمتی اشک‌های حرا با هدف نشان دادن توانمندی‌های استان، تله فیلم شوق هنگام با موضوع دستاورد‌های انقلاب اسلامی، از دیگر برنامه‌های حوزه سیما در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

جلائی گفت : در حوزه صدا نیز مجموعه ۴۰ بیم ، مجموعه ۴۰ سازه و مشق عشق با هدف معرفی توانمندی‌های انقلاب اسلامی و برنامه‌های ۴۰ پلاک با موضوع معرفی چهره‌های شاخص استان در عرصه انقلاب اسلامی و برنامه‌های پایش و روشنا با موضوع معرفی پیشرفت‌های کشور تولید شده است و تا سالروز پیروزی انقلاب پخش می‌شود.

وی افزود : تولیدات موسیقی مرکز خلیج فارس در دو سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است و تا پایان سال ۱۵ اثر با کلام موسیقی در مرکز تولید می‌شود که دو اثر ایران و رسم عاشقی در زمینه پیروزی انقلاب اسلامی است.

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس گفت : در حوزه خبر نیز هر هفته حد اقل یک گفتگوی خبری با موضوع معرفی دستاورد‌های انقلاب و عملکرد دستگاه‌های مختلف پخش می‌شود و مستند‌ها و گزارش‌های مختلف خبری نیز در زمینه دستاورد‌های انقلاب اسلامی پخش می‌شود.

جلائی افزود : امسال خبر مرکز خلیج فارس با تولید گزارش‌های خبری مختلف در زمینه واردات کالا‌های اساسی از بنادر مختلف استان نقش مهمی در ایجاد آرامش روانی جامعه داشت و دولت نیز عملکرد صدا و سیما را در این زمینه تایید کرد.

وی گفت : در بخش فضای مجازی نیز تولید اینفوگرافی، موشن گرافی با موضوع دستاورد‌های انقلاب اسلامی تولید شده که سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به تدریج پخش می‌شود.

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس افزود : تولید انیمیشن «جزیره دوستی» با موضوع دستاورد‌های انقلاب اسلامی نیز در مرکز خلیج فارس در دست تولید است و تلاش می‌شود تا پایان سال بخش‌هایی از آن پخش شود.

جلائی با اشاره به اینکه بر اینکه صدا و سیما بر تولید برنامه‌ها با پشتوانه تحقیق و پژوهش تأکید دارد ، گفت : افزون بر برنامه‌های تولیدی ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در برنامه‌های عادی شبکه به خصوص برنامه‌های پر مخاطب در ساعت‌های پر مخاطب رادیو و تلویزیون به دستاورد‌های انقلاب اسلامی و پیشرفت‌های کشور در این چهل سال پرداخته می‌شود.

وی افزود : بزودی پخش یک برنامه ورزشی نیز از شبکه سیمای مرکز خلیج فارس آغاز می‌شود.

جلائی در پایان نشست بر استقبال صدا و سیمای خلیج فارس از طرحها و برنامه‌های علاقه‌مندان در زمینه‌های مختلف تأکید کرد .