جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

تولید بیش از4 هزار دقیقه برنامه ویژه ماه مبارک رمضان و معرفی برنامه های ویژه تابستان در صدا و سیمای مرکز البرز - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید بیش از4 هزار دقیقه برنامه ویژه ماه مبارک رمضان و معرفی برنامه های ویژه تابستان در صدا و سیمای مرکز البرز

تولید بیش از4 هزار دقیقه برنامه ویژه ماه مبارک رمضان و معرفی برنامه های ویژه تابستان در صدا و سیمای مرکز البرز

 

علی رامک مدیرکل صدا و سیمای مرکز البرز از تولید و پخش بیش از 4 هزار دقیقه برنامه در صدا و سیمای مرکز البرز درایام ماه مبارک رمضان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز رامک با بیان این مطلب گفت برای نخستین بار در مرکز البرز امسال به صورت مستقیم از صحن مقدس امامزاده حسن (ع) با هدف گسترش فرهنگ قرآنی و معارف اسلامی مراسم جمع خوانی و تفسیر قرآن به صورت زنده با همکاری نهادهای مختلف فرهنگی استان تولید و  پخش شد .

وی افزود 29 برنامه از مراسم جمع خوانی قرآن کریم به مدت ۶۰ دقیقه یکی دیگر از مهم‌ترین ویژه برنامه صدا در این ایام بود که در مجموع 2 هزار و 400 دقیقه در این خصوص برنامه تهیه و تولید شد .

رامک  با اشاره به تلاش همکاران در ایام ماه مبارک رمضان و پخش برنامه های مرتبط با این ایام افزود تلاش شد در ماه مبارک رمضان در دو بخش رادیو و تلویزیون در لحظات ملکوتی افطار و سحر میهمان سفره های همشهریان باشیم و بتوانیم برنامه های متنوعی را برای مومن روزه دار تهیه و پخش  کنیم .

در سیمای مرکز البرز برنامه ای با عنوان "ماه عاشقی " قبل از اذان مغرب به مدت یک ساعت به صورت ترکیبی- استودیویی با بخش هایی مانند  دعوت از  چهره ها و میهمانان ویژه  ، مسجد و انقلاب به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب تهیه و پخش شد  .ویژه برنامه سحر نیز با عنوان "نسیم سحر" از سیمای استان البرز یک ساعت قبل از اذان صبح با بخش هایی مانند مناجات ، حکایات ، آوای منبر و دعای سحر و نماز و مناجات پخش  شد  .

رامک گفت در رادیو البرز نیز ویژه برنامه افطار با نام " همه دعوتیم "90 دقیقه قبل از اذان مغرب به روی آنتن صدای البرز رفت  که از آیتم های این برنامه می توان به نمایش، گزارش ، کارشناسی، تفسیر یک آیه از قرآن ، اطلاعات بهداشتی ویژه ماه رمضان اشاره کرد . "قرار عاشقی" نیز عنوان برنامه ویژه لحظات سحر در رادبو البرز بود که  به مدت 90 دقیقه  با آیتم هایی مختلف به روی آنتن رفت .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز البرز افزود ویژه برنامه شبهای قدر نیز در قالب دو برنامه آسمان اجابت و شبهای قدر از سیما و رادیو البرز  با موضوع پوشش لیالی قدر شهرستان کرج و سایر شهرستان‌های استان به مدت240 دقیقه همزمان به صورت زنده به روی آنتن رفت .

وی گفت همچنین در راهپیمایی جهانی روز قدس صدا و سیمای مرکز البرز توانست به صورت مستقیم و به مدت 240 دقیقه از صدا و سیمای مرکز البرز این حضور باشکوه هم استانیهای عزیز را به تصویر بکشد .

رامک گفت معاونت اطلاعات و اخبار هم همگام با سایر معاونت های مرکز ، تولید گزارش ها و تفاسیر خبری مختلف تلویزیونی و رادیویی را در دستور کار خود قرار داد  که می توان به تهیه و تولید بیش از 20 گزارش خبری و تولیدی در شبهای قدر و روز قدس اشاره کرد .

مدیرکل صدا و سیمای البرز همچنین افزود پس از پایان ماه مبارک رمضان همکاران در صدا و سیمای البرز خود را برای تهیه و پخش برنامه های متنوع در ایام تابستان آماده میکنند .

علی رامک گفت با توجه به اینکه در ایام تابستان خانواده ها فرصت بیشتری برای در کنار هم بودن به خاطر تعطیلی مدارس و طولانی تر شدن روزها دارند صدا وسیمای مرکز البرز برنامه ای با عنوان قرار شبانه را در دستور کار دارد که هر شب به صورت مستقیم و زنده میهمان خانه هم استانیها خواهد شد .

وی گفت این برنامه در بخش های متنوع و مختلف به صورت ترکیبی استودیویی به تعداد 36 برنامه 50 دقیقه ای با ایتم های متنوع و مختلفی  تهیه و پخش خواهد شد .

رامک گفت همچنین در تابستان امسال برنامه ، سیمای امنیت ، برنامه خونه زندگی و برنامه کودک ضبط و پخش خواهد شد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز البرز افزود برنامه پرطرفدار ورزشی سکو و اقتصاد پویا به صورت مستقیم و زنده پخش خواهد شد .

جشنواره فیلمهای سینمایی و سریال از دیگر برنامه های سیمای البرز است که در ایام تابستان پخش خواهد شد.

وی همچنین از تهیه و تولید برنامه های متنوع دیگری در رادیو البرز خبر داد و گفت برنامه هایی مانند عصر مصفا ، کنار کرهرود( عصرگاهی ) عصرونه البرز ( عصرگاهی ) درکوچه باغ البرز ، چرخش مثلث ، قطار سریع السیر، مسابقه غار یخ مراد ، یکشنبه سبز ، آوای روستا ، البرز من سلام ، قلم چرخک ، یک کهکشان ستاره از برنامه های پرطرفدار رادیو البرز است که در ایام تابستان نیز تلاش شده با رویکرد جدیدتر و جذابتری برای شنوندگان تهیه و پخش شود .