سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تولید سریال« امین ولایت» در دستور کار دست اندر کاران فرهنگی استان فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید سریال« امین ولایت» در دستور کار دست اندر کاران فرهنگی استان فارس

تولید سریال« امین ولایت» در دستور کار دست اندر کاران فرهنگی استان فارس

 

با همت صدا وسیمای مرکز فارس وحمایت نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه شیراز و تولیت معزز آستان مقدس احمدبن موسی(ع) ، کمیته اجرایی تولید سریال «امین ولایت» در خصوص سیره و شخصیت حضرت احمدابن موسی (ع) شاهچراغ آغاز به کار کرد.

در جلسه ای که به همین منظور در دفتر امام جمعه شیراز برگزار شد ، آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان خواستار  توجه رسانه ها به مسأله حرم سوم اهل بیت (ع) شد وگفت: رسانه های ما بسیار راحت می توانند مسأله حرم سوم  را با آن پشتوانه علمی ودقیقی که دارد در جامعه مطرح و عنوان کنند.

امام جمعه شیراز در این نشست  تهیه سریال حضرت احمدبن موسی  (ع) را مهم دانست  و گفت: فیلمنامه این فیلم باید مایه دار باشد یعنی اتکای آن به یک منبع بسیار غنی وارزشمند  باشد.

وی با یادآوری اینکه برای تولید این سریال باید منابع مالی مطمئنی  را در نظر گرفت ،از شورای شهر شیراز که گام اول را  در تأمین بخشی از این اعتبار برداشته قدردانی کرد.

آیت الله ایمانی  اظهار کرد : کاری که می خواهد  اکنون شروع شود ، باید از نظر محتوا محکم ، استوار و پاسخگوی  نقل های مختلف باشد چرا که ما در باره احمدبن موسی نقل های مختلف داریم لذا باید مجموعه فیلم حضرت احمدبن موسی  پاسخگوی  این موارد بوده  و یک مجموعه محکم  علمی باشد لذا لازم است  که یک فیلمنامه استوار برای آن تهیه و از مجریان  و کارگردانان توانمندی  در این عرصه استفاده شود.

وی با اشاره به تقاضای پیشین خود مبنی بر لزوم  تدوین دانشنامه حضرت احمدبن موسی (ع)گفت: در دیدار با رهبر معظم انقلاب وجود  یک دانشنامه ای با عنوان  دانشنامه «امین ولایت » مطرح شد  که مورد توجه ایشان قرار گرفت.

آیت الله ایمانی ادامه داد: دانشنامه احمدبن موسی چیزی نیست که یک مجموعه بتواند یک شبه  آن را تهیه کند بلکه یک کار عمیق عملی است  که در سال گذشته بخشی از کار به بنیاد فارس شناسی سفارش داده شده و آنها نیز دو جلد کتاب در این زمینه تهیه ومنتشر کرده اند اما این کار باید تداوم داشته باشد و مؤلفان حوزوی  ودانشگاهی  نیز باید ابعاد  مختلف زندگی  اهل بیت  و امام زادگان در فارس  و شیراز را مورد ارزیابی تاریخی قرار دهند و این کار باید تداوم داشته باشد .

وی بر لزوم تشکیل دبیرخانه ای در صدا وسیما برای تهیه  فیلم احمدبن موسی (ع) تأکید کرد و گفت: ساخت این فیلم یک مسئله زمان بر است  که شاید تا سال 1400 به طول بینجامد  لذا باید از هم اکنون برنامه ریزی مرتب ، منظم وحساب شده ای برای آن  صورت گیرد  و حوزه علمیه می تواند یک پشتوانه علمی برای این دبیرخانه باشد و بخش تاریخ دانشگاه شیراز نیز  می تواند سهم مهمی  در این زمینه به عهده گیرد . بدین ترتیب هم دانشگاه ،هم حرم شاهچراغ ، هم حوزه علمیه و هم صدا وسیما  باید برای این کار یک حساب ویژه ای  را باز کنند .