سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

تولید سریال « باور» در سیمای مرکز مهاباد شروع شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید سریال « باور» در سیمای مرکز مهاباد شروع شد

تولید سریال « باور» در سیمای مرکز مهاباد شروع شد

تولید سریال « باور» در سیمای مرکز مهاباد شروع شد

سریال تلویزیونی «باور» با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار استان آذربایجان غربی، امام جمعه، فرماندار، نماینده مجلس، مسئولین شهرستان، مدیر کل و جمعی از مدیران صدا و سیمای مرکز مهاباد کلید خورد.

 رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار استان آذربایجان غربی که در مراسم آغاز ساخت سریال «باور» حضور داشت با اشاره به اینکه فرهنگ سازی، آگاهی بخشی و امید آفرینی از اهداف مهم صدا و سیما است: افزود صدا و سیمای مرکز مهاباد مجموعه ای است که در فرهنگ سازی نقش موثری را ایفا کرده است.

  بهرام قوی بنیه مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد نیز در مراسم شروع این سریال در سخنانی، توانمندی و تعهّد همکاران هنرمند و پرتلاش مرکز مهاباد را برای ساخت آثار فاخر و تأثیرگذار مطلوب بیان کرد و افزود: سريال باور، به موضوعات اجتماعي و فرهنگي، مبارزه عليه باورهاي غلط، توسعه کشاورزی، کمک به احياي درياچه اروميه و جلوگيري از مهاجرت روستاييان پرداخته است.

 کتانی معاون استاندار و فرماندار شهرستان مهاباد نیز تلاش و فعالیت های مجموعه صدا و سیما را قابل تقدیر دانست و مرکز مهاباد را همراهی شایسته برای مردم و مسئولان منطقه ذکر کرد. 

ابراهیم درخشنده مدیر سیمای مرکز مهاباد در رابطه با ساخت این سریال گفت: سریال تلویزیونی «باور» در 15 قسمت 35 دقیقه ای در 25 لوکیشن و در قالب طنز اجتماعی به تهیه کنندگی اسماعیل خضری و کارگردانی محمدرضا معینی در سیمای مرکز مهاباد تولید می شود.

این سریال که داستانی طنز گونه دارد روایت زندگی مردم روستایی است به نام «زاوا بوک» که در این روستا بیش از 1500 سال است بنا بر یک باور غلط دختران و پسران با هم ازدواج نمی کنند زیرا معتقدند ازدواج با هم روستائیان خود بعد از چندی به جدایی کشیده می شود. در روستا جوانان تحصیلکرده ای از جمله  «زانیار» و«لیلا» تلاش می کنند که این باور نادرست را از ذهن مردم پاک کنند و از استاد صادق که از قربانیان این باور و زاده ی این روستاست کمک می گیرند و... 

گفتنی است این سریال تلویزیونی با موضوع طنز اجتماعی تهیه می شود که در آن بیش از 35 نفر از هنرمندان بومی و محلی از جمله رسول رحیمی، ابراهیم بومی، هوشنگ جعفرنژاد، مهران فقری، فرهاد ایران پناه، پروین ملک زاده و ... به ایفای نقش می پردازند.