سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

تولید طولانی ترین انیمیشن ایرانی در صدا و سیمای اردبیل - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید طولانی ترین انیمیشن ایرانی در صدا و سیمای اردبیل

تولید طولانی ترین انیمیشن ایرانی در صدا و سیمای اردبیل

 

طولانی ترین انیمیشن ایرانی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در صدا و سیمای مرکز اردبیل در حال تولید است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، ملا احمدی مدیر مرکز اردبیل در نشست با جمعی از فعالان رسانه ای استان ضمن تبریک هفته وحدت و فرا رسیدن هفته بسیج گفت: انیمیشن شهید مرحمت بالازاده در 52 قسمت 15 دقیقه ای با مجموع زمانی 572 دقیقه توسط جوانان خلاق استان در صدا و سیمای مرکز اردبیل در حال تولید است و در نوع خود جزو تولیدات فاخر کشوری محسوب می شود.

وی در تشریح دیگر تولیدات صدا و سیمای مرکز اردبیل به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: علاوه بر برنامه های روزمره، در بخش تولید سیما دهها برنامه ترکیبی با مجموع زمانی 2 هزار 100 دقیقه در حال تولید است و علاوه بر آن چندین مستند از زندگی شهدای انقلاب اسلامی ، سه مستند فاخر از زندگی شهدای مدافع حرم ، 3 مستند فاخر با موضوع پیشگامان انقلاب اسلامی و سه مستند فاخر دیگر درباره کارنامه نظام اسلامی در استان اردبیل در حال تولید است.

ملااحمدی از ساخت برنامه ویژه ای درباره روند توسعه استان اردبیل با استناد به گفتگوهای حضوری استانداران تاریخ استان خبر داد و و تصریح کرد: علاوه بر این ، دهها برنامه ویژه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تولید و پخش می شود.

ملا احمدی با یادآوری اینکه تا سال قبل پخش زنده برنامه های تلویزیونی با استفاده از فیبر نوری تنها در دو نقطه استان قابل انجام بود گفت: خوشبختانه با توسعه زیرساخت های فیبر نوری استان که با حمایت استانداری و شرکت مخابرات و زیر ساخت ارتباطات محقق شد، در حال حاضر امکان پخش برنامه زنده در بیش از 30 نقطه استان و تمامی شهرستانها فراهم شده است که دستاورد بزرگی محسوب می شود.

مدیر کل صدا و سیما با بیان اینکه پس از 5 سال وقفه ، تولید سریال در صدا و سیمای مرکز اردبیل از سر گرفته شده است تصریح کرد: سریال هفت خان با موضوعات اجتماعی و اخلاقی در قالب 26 قسمت 40 دقیقه ای در حال تولید است.


ملا احمدی در ادامه از برنامه ریزی واحد اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز اردبیل برای پوشش خبری تمامی رویدادهای مربوط به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و افزود : در همین باره دهها گزارش و مستنند خبری با موضوعات دستاوردها و خدمات انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته در حال تولید است.
وی از ساخت 94 اثر با موضوعات مربوط به انقلاب اسلامی برای انتشار در رسانه های مجازی صدا و سیمای مرکز اردبیل خبر داد و درباره تولیدات رادیویی این مرکز هم گفت: علاوه بر دهها برنامه روزمره ، بیش از 2 هزار و 430 دقیقه برنامه رادیویی با موضوعات مختلف برای تبیین آرمانها و دستاوردهای انقلاب اسلامی در حال تولید و پخش است و رادیوی برون مرزی آران نیز با 8 ساعت برنامه روزانه ، به تبیین پیام انقلاب اسلامی و دستاوردهای عظیم آن می پردازد.

ملا احمدی از ارتقای جایگاه صدا و سیمای مرکز اردبیل در رتبه بندی مراکز استان ها خبر داد و تصریح کرد: تعداد جوایز ویژه مرکز اردبیل در جشنواره سراسری تولیدات مراکز از سه جایزه در سال قبل به 8 جایزه افزایش یافته است.
وی از در حال تولید بودن 20 قطعه موسیقی محلی در صدا و سیمای مرکز اردبیل خبر داد و گفت: 8 قطعه فاخر از این تولیدات به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تولید شده است و علاوه بر این ، برای تولید 40 قطعه سرود محلی و انقلابی با اجرای هنرمندان استانی ، هماهنگی لازم انجام شده است.
ملااحمدی با بیان اینکه در یکسال گذشته سهم پخش اخبار و برنامه های مربوط به استان اردبیل در شبکه های مختلف رسانه ملی به شکل محسوسی افزایش یافته است ، از تلاش برای معرفی هر چه بیشتر و بهتر ظرفیت های مناطق مختلف استان در رسانه ملی خبر داد.

وی در پایان با بیان اینکه به پشتوانه نظام اسلامی و مردم آگاه و همیشه در صحنه ، دشمنان در چهل سال گذشته از تحمیل هر گونه زورگویی به ملت ناامید شده اند تاکید کرد: با هوشیاری فعالان رسانه ای و مردم آگاه دشمن از فشارهای اقتصادی و جنگ روانی و تبلیغاتی هم هیچ سودی نخواهد برد.