جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تولید قطعات موسیقی گیلکی دفاع مقدس در صداوسیمای گیلان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید قطعات موسیقی گیلکی دفاع مقدس در صداوسیمای گیلان

تولید قطعات موسیقی گیلکی دفاع مقدس در صداوسیمای گیلان

تولید قطعات موسیقی گیلکی دفاع مقدس در صداوسیمای گیلان

علی طلوعی مدیرکل صدا و سیمای مرکزگیلان گفت: ۱۰ قطعه موسیقی با کلام گیلکی با هدف تقویت روحیه ایثار و ترویج فرهنگ مقاومت و در راستای برگزاری کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید گیلان در صدا و سیمای این استان در حال تهیه و تولید است.

طلوعی اظهار داشت: هنرمندان گیلانی با تولید آثار هنری و موسیقی دفاع مقدس نقش مؤثر در انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل‌‌های آینده دارند.

وی با اشاره به اینکه این آثار در ساختار پاپ، محلی و سنتی ساخته می‌‌شود، افزود: سرودهای سرداران، شهید سربلند، سورخه‌پر، یادگار جبهه، شهید یادگاری، آب وخاک، گول شهید و راه شهادت به زبان گیلکی و سرود شهید به‌ گویش شرق گیلان و برخیز به زبان تالشی طراحی شده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه ساخت 8 قطعه موسیقی به‌ پایان رسیده است، تصریح کرد: ارسلان یاورزاده، علی حق‌ ره، میلاد نصرتی‌راد ، شاهین نامدار، مهدی اخوان، نیما شمشادی، علی نوری و جواد آزادبخت خوانندگان این آثار تولید شده هستند.

طلوعی نقش موسیقی بومی و محلی را در تقویت هویت فرهنگی و ملی مردم مؤثر دانست و گفت: شاعران و آهنگسازان گیلانی با خلق آثار هنری ضمن اعتلای فرهنگ ناب و با ارزش دفاع مقدس به استحکام زبان، اصالت و فرهنگ بومی استان کمک می‌کنند.

رئیس کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی کنگره 8000 شهید گیلان خاطر نشان کرد: نخستین کنگره ملی 8000 شهید استان گیلان با رویکرد فرهنگی اردیبهشت سال آینده در رشت برگزار می‌شود.