جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

تولید مستندی فاخر در باره آیت الله العظمی مظاهری در شبکه اصفهان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید مستندی فاخر در باره آیت الله العظمی مظاهری در شبکه اصفهان

قائم مقام صداوسیمای مرکز اصفهان از تولید مستندی از زندگی آیت الله العظمی مظاهری در شبکه اصفهان خبر داد.

تولید مستندی فاخر در باره آیت الله العظمی مظاهری در شبکه اصفهان

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان آقای حسینی در نشست کمیته اطلاع رسانی کنگره نکوداشت آیت الله العظمی حاج شیخ حسین مظاهری با بیان این مطلب افزود: این مستند در 2 یا 3 قسمت به کارگردانی آقای رسول هنرمند و تهیه کنندگی قاسمی در حال تولید است.
قائم مقام مرکز اصفهان با اشاره به ضرورت مستند سازی از بزرگان علم و فقاهت و اخلاق گفت : در این مستند اماکن مختلف اصفهان که آیت الله مظاهری در آن زندگی کردند و مراودات صمیمی ایشان با مردم کوچه و بازار و محفل دروس علمی و اخلاقی ایشان پرداخته است.
وی با اشاره به جایگاه والای حوزه علمیه اصفهان در جهان تشیع افزود: صداوسیمای مرکز اصفهان در نظر دارد از پرچمداران و متولیان حوزه علمیه اصفهان که در دوره معاصر همواره مشعل علم و فقاهت را در این مرکز فرهنگ و هنر اسلامی روشن نگه داشته اند مستندهای فاخر تولید کند.
بر اساس این گزارش حجت الاسلام ارزانی رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جایگاه علمی و اخلاقی آیت الله مظاهری در حوزه های علمیه کشور گفت: آیت الله مظاهری در ارتقاء علمی و اخلاقی حوزه های کشور نقش بسیار ارزنده ای دارند و جامعیت ایشان در علوم اصول ، فقه و اخلاق و تدریس بدون تکلف این علوم به بسیاری از طلاب حوزه از جمله ویژگی های برجسته ایشان است.
وی تصریح کرد در کنگره نکوداشت آیت الله مظاهری که 25 آذر در اصفهان برگزار می شود 28 مجلد از آثار علمی و اخلاقی ایشان رونمایی خواهد شد که سه جلد کتاب ولایت فقیه ، اخلاق به فارسی و عربی ، کتاب منازل السالکین و شروط دعا از جمله این آثار ارزنده است.
گفتنی است کنگره نکوداشت آیت الله مظاهری پنج شنبه 25 آذر 95 از ساعت 8:30 تا 11 صبح در سالن همایش موسسه اهل البیت(ع) برگزار می شود.