جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

تولید مستند تلویزیونی «رسول» در صداوسیمای مرکز قزوین - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید مستند تلویزیونی «رسول» در صداوسیمای مرکز قزوین

تولید مستند تلویزیونی «رسول» در صداوسیمای مرکز قزوین

 

صداوسیمای مرکز قزوین روایتی مستند از زندگی شهید مدافع حرم «رسول پورمراد» را در سیمای این مرکز بازگو می کند.
بگفته ی اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین این مستند بخش هایی از زندگی شهید مدافع حرم «رسول پورمراد» را بازگو می کند که در دفاع از حرم حضرت زینب (س) و کیان انقلاب اسلامی در سوریه به درجه ی رفیع شهادت نائل آمد.
اکبری افزود: این مستند با هدف تبیین انگیزه و اراده ی رزمندگان مدافع حرم در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و همچنین بیان رشادت های رزمندگان دلیر و شجاع کشور مان در مواجهه با تروریست تکفیری و مبارزه با ظلم و استکبار در سیمای مرکز قزوین تهیه و تولید می شود.
وی اظهار داشت: در مستند تلویزیونی «رسول» با همرزمان شهید «رسول پورمراد»، خانواده و همچنین برخی از دوستان او گفتگو و ویژگی های اخلاقی ایشان از زبان این افراد بازگو می شود.
اکبری تصریح کرد: با هدف تقویت محتوایی این مستند از منابعی همچون وصیتنامه شهید، عکس های یادگاری، دست نوشته ها و فیلم های به جای مانده از شهید «رسول پورمراد» هم استفاده خواهد شد.
اکبری خاطر نشان کرد: مستند تلویزیونی «رسول» به تهیه کنندگی احسان مفیدی کیا به مدت 45 دقیقه در سیمای مرکز قزوین تولید می شود.
شهید رسول پورمراد 26 اسفند ماه سال 67 در تاکستان متولد شد و تحصیلات خود را تا مقطع مهندسی برق سپری کرد؛ بدنبال حمله تکفیری ها به سوریه بعنوان مستشار در رسته ی مخابرات عازم سوریه شد و در 20 مهر ماه سال1394 در دفاع از حرم مطهر عقیله‌ی بنی‌ هاشم حضرت زینب‌ کبری(س) و حضرت‌ رقیه(س) به درجه رفیع شهادت نایل آمد.