جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

تولید مستند "شکار و شکارچی"در شبکه استانی دنا - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید مستند "شکار و شکارچی"در شبکه استانی دنا

تولید مستند

 

این مستند به مدت 25 دقیقه ای در مورد شکار بی رویه پرندگان و گونه های مختلف جانوری از جمله کل، بز و پازن تولید و پخش می شود.

با پیدایش و رواج تفنگ های گلوله زنی و ساچمه زنی در مناطق مختلف و شکار بی رویه، تعدادی از گونه های جانوری در حال انقراض است و در این مستند سعی شده است با ایجاد فضای عاطفی نگاه مردم و شکارچیان نسبت به این موضوع تغییر پیدا کند.

این مستند که با همکاری اداره کل حفاظت محیط ریست استان کهگیلویه و بویراحمد مراحل پایانی تولید را می گذارند در مناظق حفاظت شده دنا و پارک ملی دنا تولید می شود

بازسازی تعقیب و گریز شکارچیان متخلف و دستگیری آنها توسط ماموران حفاظت محیط زیست و تصاویر جذاب از گونه های مختلف جانوری از مهمترین جلوه های این مستند است.

منطقه حفاظت شده دنا بیش از 169گونه جانواری دارد که برخی از آنها از جمله خرس قهوه ای ، پلنگ و خوک وحشی از جمله گونه های نادر جانوری است که با حفاظتی که در ۱۷ سال گذشته که از این زیست بوم حیاتی به عمل آمده، شاهد رشد و تکثیر آنها شده است و در راه حفاظت از انها تا کنون بیش از 4 نفر از محیط بانان مورد حمله شکارچیان قرار گرفته اند.

بگفته خسرو حیدری کارگردان این مستند بیش از ۳۰۰ هزار هکتار منطقه حفاظت شده در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که براساس سرشماری های سازمان حفاظت محیط زیست این استان بالاترین جمعیت کل و بز را در کشور داراست.