جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تولید مستند فاخر گراند هتل در صداوسیمای مرکز قزوین - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید مستند فاخر گراند هتل در صداوسیمای مرکز قزوین

تولید مستند فاخر گراند هتل در صداوسیمای مرکز قزوین

تولید مستند فاخر گراند هتل در صداوسیمای مرکز قزوین

سیمای مرکز قزوین گراند هتل را در مستندی تلویزیونی به تصویر می کشد.

این مستند با هدف معرفی گراند هتل بعنوان اثری تاریخی در قزوین و همچنین اولین نمونه‌های هتل به شیوه مدرن و اروپایی در سیمای مرکز قزوین تهیه و تولید می شود.

گراند هتل قزوین بواسطه ی پیشینه ی تاریخی اش شاهد تحولات عظیم و مؤثری بوده است؛ گراند هتل اتاق فکر کودتای سیاه بوده است که انگلیسی ها در ایران به راه انداختند و ملاقات نهایی میان رضاخان و آیرونساید انگلیسی برای اجرای کودتا در ۲۳ دیماه ۱۲۹۹ در گراندهتل قزوین برگزار شد.

این هتل تا سال های پایانی دوران پهلوی دوم در قزوین فعال بود که بعد از آن بدلیل فرسودگی متروکه شد.
در تولید مستند گراند هتل سعی شده است که روند ساخت فیلم در قالب یک فیلم بلند ، با مدت زمان 60 دقیقه ، روایتی درخور و زنده از تاریخ این هتل و جذابیت ها و ماجراهای شکل گرفته در اطراف تاریخ زیست این هتل به مخاطب ارائه گردد .

برای رسیدن به این منظور گروه سازنده سعی کرده است از حضور کارشناسانی درخور ، در کنار همسایگان گراند هتل بهره ببرد . همینطور تلاش شده است با استفاده از موارد آرشیوی به جا مانده از دوره های مختلف تاریخی اعم از فیلم ، عکس ، اسناد ، سفرنامه ها ، خاطرات مکتوب و نقل قول های مستند ، تصویری جذاب از تاریخ این هتل ارائه شود .

مستند تلویزیونی گراند هتل به تهیه کنندگی ابوالفضل سروش مهر به مدت 60 دقیقه در صداوسیمای مرکز قزوین تهیه و تولید خواهد شد.