سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

تولید مستند کوشکی در شبکه اترک - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید مستند کوشکی در شبکه اترک

مستند تلویزیونی کوشکی ( یوزپلنگ آسیایی ) در سیمای شبکه اترک مراحل تولید را می گذراند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ مستند کوشکی ( یوزپلنگ آسیایی ) به تهیه کنندگی و کارگردانی سعید آقایی قصد دارد با محوریت گونه نادر یوزپلنگ را در شرایط نیمه اسارت کوشکی به تصویر بکشد.

بنا بر این گزارش؛ این مستند به بررسی وضعیت، تمهیدات، فرصت ها و فعالیت های انسانی در رابطه با این گونه جانوری با ارزش در طبیعت منطقه خراسان شمالی می پردازد و تاثیرات دو سویه رابطه انسان با یوزپلنگ آسیایی را مورد بررسی قرار می دهد.

مستند تلویزیونی کوشکی ( یوزپلنگ آسیایی ) می کوشد تا تلاش های انسان های مسئولیت پذیر را در کنار تهدیداتی که همین انسان ها برای طبیعت و گونه هایی همچون یوزپلنگ به وجود آورده اند را به نمایش بگذارد و در نهایت به آینده و نسل آینده امیدواری دهد که با همکاری همگان نسل بعد نیز می توانند این گونه های با ارزش را در طبیعت ایران ببینند .

این مستند یک قسمتی بوده و در زمان تقریبی 55 دقیقه تهیه خواهد شد .

مستند کوشکی (یوزپلنگ آسیایی) زمان آغاز مراحل تصویربرداری آن نیمه نخست سال 92 بوده و نیمه نخست سال 93 نیز به پایان خواهد رسید .

تصویربرداری این اثر مستند را نوید آقایی و روح ا... علی آبادی بر عهده دارند و کار صدابرداری مستند کوشکی (یوزپلنگ آسیایی) بر عهده نوح امانی و تدوین این اثر با ناصر فکور است .

alt