جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

تولید نمایش «خیبر شکن» در رادیو قزوین - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید نمایش «خیبر شکن» در رادیو قزوین

رادیو قزوین با قطعه نمایش «خیبر شکن» گوشه هایی از زندگی سردار شهید رضا حسن پور قائم مقام و جانشین لشگر 17 علی ابن ابیطالب را باز سازی می کند.

این قطعه نمایش بخش هایی از عملیات خیبر را بیان می کند که طی این عملیات سردار حسن پور قائم مقام و جانشین لشگر 17 علی ابن ابیطالب به همراه نیروهای تحت امر خود از استان قزوین رشادت های چشمگیری از خود نشان می دهند و سر انجام در این عملیات سردار حسن پور به شهادت می رسد.

این قطعه نمایشی با هدف معرفی سرداران دفاع مقدس و آشنایی نسل جوان با آرمان های شهدا و انقلاب از شبکه ی رادیویی صدای مرکز قزوین پخش خواهد شد. قطعه نمایشی «خیبر شکن» به تهیه کنندگی اکرم السادات میری در 2 قسمت 30 دقیقه ای از شبکه ی استانی صدای مرکز قزوین پخش می گردد.

گفتنی است شهید رضا حسن پور، در سال 1339 در تهران بدنيا آمد و بدلیل تعلق داشتن اصالت خانوادگی اش به قزوین در هفت سالگی به همراه خانواده اش به قزوین بازگشت، با توجه به حضورش در دوران نوجوانی و جوانی در قزوین و تقارن این دوران با جریان های انقلابی همراه انقلابیون در تظاهرات و راهپیمایی های انقلابی علیه رژیم منحوس پهلوی حضور داشت، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم در سال 58 به عضویت رسمی سپاه پاسداران قزوین درآمد و با آغاز جنگ بعنوان سربازی وفادار و پیرو رهبر عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد.

alt

درپی رشادت ها و ازخودگذشتگی های شهید رضا حسن پور در جبهه ها ی نبرد در عملیات های رمضان و بیت المقدس بعنوان فرمانده گردان، در عملیات والفجر مقدماتی بعنوان فرمانده ی تیپ و در عملیات خیبر بعنوان قائم مقام وجانشین لشگر 17 علی ابن ابیطالب منصوب شد.

شهيد رضا حسن پور، پس از عمري مجاهدت در راه اعتلاي كلمه الله سرانجام در روز 14 اسفند ماه 1362 سه روز قبل از شهادت محمد ابراهیم همت در عمليّات خيبر در جزيرة مجنون به درجه ی رفیع شهادت رسید.