سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

تولید نمایش رادیویی "دیاری دیاری" در شبکه مازندران - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید نمایش رادیویی "دیاری دیاری" در شبکه مازندران

تولید نمایش رادیویی

 

صدای مازندران نمایش" دیاری دیاری" با موضوع دفاع مقدس تهیه و اجرا نمود.
واحد نمایش صدای مازندران با هدف پاسداست فرهنگ جهاد وشهادت نمایش رادیویی"دیاری دیاری" را بر اساس کتابی با عنوان" تیناری" نوشته ابراهیم باقری حمید آبادی تولید و اجرا نمود.
این نمایش که بامحوریت وقایع دفاع مقدس در مازندران شکل گرفته به زندگی اجتماعی چند جوان وگره خوردن سرنوشت آنان بارویداد های جنگ تحمیلی اشاره دارد. گُلنِسا دختر قالی بافی است که در معرض خواستگاری دو پسر به نام های مهدی و بابک قرار گرفته است. این دو جوان که قصد عزیمت به جبهه های نبرد و شرکت درفتح خرمشهر را در سر دارند، سودای تعیین سرنوشت زندگی قبل از اعزام به منطقه جنگی رادر سر دارند. در این بین اصرار خانواده مهدی مبنی بر تعجیل تعیین وضعیت و از طرفی زمان نزدیک عملیات فتح خرمشهر و افتخار مشارکت در رزم افتخارآمیزآن، این دو جوان را مردد می کند ولی جاذبه حضور درعملیات، مهدی و بابک را به مناطق در گیری با دشمن می کشاند. مهدی در حین رزم هدف توپخانه دشمن قرار گرفته و مفقود الاثر می شود و بابک شاهد ماجراست ...
تهیه کننده: مهدی اوشیب نتاج / کارگردان: رحمان قدمی / نویسنده: مینا اسداللهی / بازیگران: جان اله ولی زاده، سیما هاشمی، مبین بوی افراز، مهدی رضایی، الهه جباری.