سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

تولید و پخش بیش از 2500 دقیقه برنامه ویژه تاسوعا و عاشورا از صدا و سیمای مازندران - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید و پخش بیش از 2500 دقیقه برنامه ویژه تاسوعا و عاشورا از صدا و سیمای مازندران

تولید و پخش بیش از 2500 دقیقه برنامه ویژه تاسوعا و عاشورا از صدا و سیمای مازندران

 

شبکه مازندران در انعکاس عزاداری ها و دسته روی های سالار شهیدان به مخاطبان مازنی در ایام تاسوعا و عاشورا سهم  عمده ای ایفا کرد.

در این راستا صدای مازندران با تولید و پخش دو  برنامه صبحگاهی "حماسه حسینی" مدت هر برنامه ۱۲۰ دقیقه مجموعا ۲۴۰ دقیقه، دو برنامه عصرگاهی "چراغ هدایت" به مدت ۱۸۰ دقیقه، پخش دو ویژه برنامه "شباهنگام" به مدت ۱۸۰ دقیقه، مستند "نقاشی نفس" به مدت ۳۰ دقیقه. پخش ویژه برنامه "جوانان عاشورایی" به مدت ۴۵ دقیقه، پخش دو برنامه "هادیان زندگی" به مدت ۶۰ دقیقه، پخش دو نمایش " سقا نفار"  به مدت ۶۰ دقیقه و دو میزگرد عاشورایی به مدت ۹۰ دقیقه ایفای نقش کرد. پخش صدا نیز 26 ویژه برنامه تأمینی به مدت 315 دقیقه را روی آنتن برد. ارتباط گزارشی با مراکز استانها، ۶ مرتبه در مجموع ۳۰ دقیقه، ارتباط گزارشی با شبکه های سراسری ۴ مرتبه در مجموع ۲۵ دقیقه، ارتباط گزارشی با همکاران گزارشگر رادیو و گزارشگران باشگاه خبرنگاران جوان از شهرهای مختلف استان ۲۲ مرتبه به مدت ۱۱۰ دقیقه و پخش زنده تجمع عاشوراییان شهرهای استان مازندران در مجموع ۵ برنامه به مدت ۱۵۰ دقیقه ازدیگر ویژه های رادیو در این ایام عاشورایی بود که در مجموع 1200 دقیقه روی آنتن صدا رفت.

همچنین سیمای مازندران ویژه برنامه "برگ گل سرخ" به صورت زنده در دو برنامه 80 دقیقه ای و اجتماع عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی را به مدت 360 دقیقه به صورت زنده پخش کرد.

 تأمین و پخش سیمای مازندران نیز در روز تاسوعا و عاشورای حسینی، گزارش هایی از عزاداری ها و دسته روی های مناطق مختلف استان، و همچنین برنامه های تولیدی آرشیوی و تأمینی چون؛ مستند شام قریبان، تئاتر تلویزیونی خورشید برنیزه، آسمان حسین، مستند کرب، منزل به منزل عاشقی، شور و شین، عشق خونین کربلا، برمه گَلی، هنر عاشورایی، حدیث شیدایی، مستند من تو را می شناسم، صفحه عاشورا، فیلم سینمایی و ...  به مدت 960 دقیقه پخش کرد.

خبر مرکز مازندران نیز با پخش ۳ گزارش تولیدی به مدت  ۹دقیقه، پخش گزارش دسته روی های تاسوعا و عاشورا به مدت  ۸ دقیقه، پخش نماز ظهر تاسوعا و عاشورا از شهرهای استان به مدت  ۳ دقیقه، پخش گزارش شام غریبان به مدت ۲ دقیقه، حضور مهمان در استودیو خبر و توضیح در مورد تدابیر ترافیکی در ایام تاسوعا و عاشورا به مدت ۲ دقیقه و پخش گزارش نخل گردانی شهرستان آمل به مدت ۲ دقیقه، در مجموع ۲۶ دقیقه سهم خود را در عزاداری سیدالشهدا در ایام تاسوعا و عاشورا ایفا کرد.

معاونت فضای مجازی مرکز مازندران هم در تاسوعا و عاشورای حسینی فعالیت هایی به شرح ذیل داشته است:

۱- پخش زنده عزاداری ها در بستر وب سایت، اینستاگرام و ....( آیین پذیرایی عزاداران حسین (ع) )

۲- پویش مداحی جهانی مشترک فارسی عربی (با هماهنگی صدا و سیمای مرکز آبادان و کانون بسیج مداحان و شورای هماهنگی و تبلیغات استان)

3- برقراری امکان تعامل مخاطبان با شبکه و ارسال فیلم و تصاویر عزاداری های نقاط مختلف استان جهت پخش از شبکه استانی و شبکه های اجتماعی در قالب پویش عکس و فیلم

4- برگزاری پویش های حسینی جهت کمک به ایجاد شور حسینی و تعامل مخاطبان با شبکه استانی

5- تولید مستند نگاره های تاریک و پخش در شبکه های اجتماعی و سیمای مازندران

6- تولید 10 پوستر و 5 اینفوگرافی از پیام های عاشورا

7 - تهیه 50 کلیپ و برنامه کوتاه برای تامین شبکه های اجتماعی

8- در دستور کار قرار دادن تهیه گزارش مردمی از اهمیت عاشورا و خانواده در روز عاشورا

9- نشر تولیدات برتر و هدفمند فضای مجازی در محیط حساس یوتیوب و توییتر و اینستاگرام

10 - تولید موشن گرافی دفتر یادداشت من

11 - تولید مستند کوتاه صبح صادق و پخش در شبکه های مجازی

12 - پوشش گزارش تصویری عزاداری های تاسوعا و عاشورای حسینی در پیام رسان ها