سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

تولید و پخش 20018 دقیقه برنامه با موضوع محرم از صدا و سیمای فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید و پخش 20018 دقیقه برنامه با موضوع محرم از صدا و سیمای فارس

تولید و پخش 20018 دقیقه برنامه با موضوع محرم از صدا و سیمای فارس


صدا و سیمای مرکز فارس با برنامه ریزی و تدارک 80 گروه برنامه ساز در چهار حوزه صدا، سیما، خبر و فضای مجازی با پشتیبانی حوزه فنی و حمایت همه جانبه سایرحوزه ها، در دهه اول محرم  20018  دقیقه در قالب برنامه های مختلف گفتگو، ترکیبی، گزارشی، نمایشی، خبری، موسیقی در سه حوزه تولید، تامین و پخش و در سه گستره  استانی، ملی و بین المللی تقدیم مخاطبان خود کرد.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز فارس، سهرابی گفت: با همت همکاران غیرتمند که تمام توان خود را برای انعکاس  ارادت مردم فارس به سیدالشهدا به کار گرفتند در روزهای عاشورا و تاسوعای حسینی بیش از200 نقطه از استان در دو حوزه رادیویی و تلویزیونی پوشش رسانه ای داده شد.
مدیرکل صدا وسیمای فارس افزود: صدا و سیمای فارس در محرم امسال علاوه بر خبرنگاران آزاد از ظرفیت شهروند خبرنگاران رسانه در تولید و تامین برنامه های رادیویی و تلویزیونی و نشر در فضای مجازی بهره مند شد.
وی تصریح کرد: در عاشورا و تاسوعای حسینی از طریق فیبر نوری، SNG و بستر اینترنتی ارتباط زنده ومستقیم با 42 نقطه از استان برقرار شد. این تصاویر در 11 قاب تصویر به صورت همزمان و زنده به نمایش گذاشته شد. برای اولین بار عزاداری مردم در دو روستای قلعه سرخی و برقان از شهرستان سپیدان به صورت زنده از طریق ارتباط اینترنتی پخش شد.
سهرابی اعلام کرد: رادیو فارس با اعزام  گزارشگران رادیویی به شهرستان های فسا، جهرم و فیروزآباد در تاسوعا و عاشورای حسینی و تدارک تیم گزارشگر در سطح شهر شیراز مراسم عزاداری مردم استان را به صورت زنده در ویژه برنامه "اینجا کربلاست" برای مخاطبان رادیویی پخش کرد و  در دهه محرم 23 ارتباط زنده رادیویی  با 18 شهرستان استان  برقرار کرد.
در دهه اول محرم سیمای فارس در قالب 65 عنوان برنامه در 522  قسمت  به مدت 10813 دقیقه (بیش از 180 ساعت)، برقراری ارتباط زنده با 13 شبکه سراسری ملی و بین المللی( شبکه های یک، دو، سه، چهار، پنج، شما، قرآن، خبر، آموزش، افق، امید، الکوثر و پرس تی وی) در دهه اول محرم، حوزه صدا در قالب 76 عنوان برنامه در 343  قسمت به مدت 8925 دقیقه (بیش از 148 ساعت)، برقراری 13 ارتباط زنده با 6  شبکه سراسری (رادیو نمایش، رادیو معارف، رادیو ایران، رادیو سلامت، رادیو زیارت، رادیو ورزش)، برقراری 26 ارتباط  زنده  با 14 مرکز استان در دهه اول محرم (یزد، مرکزی، همدان، آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، سیستان و بلوچستان، قم، کرمان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد، گلستان، خلیج فارس) با مخاطبان خود همراه بودند.
مدیرکل صدا وسیمای فارس با اشاره به نقش اطلاع رسانی حوزه خبر تاکید کرد: این حوزه در قالب 345 خبر و گزارش به مدت 280 دقیقه، اعزام 10 تیم خبری در شیراز و ۵۰ نفر از خبرنگاران آزاد در شهرستانها،ارسال 20 گزارش تصویری به بخش های مختلف خبر شبکه های ملی، ارسال 11 گزارش رادیویی به بخش های مختلف خبر شبکه های ملی، بارگزاری 198 خبر و گزارش در سایت خبرگزاری صدا و سیما (صفحه استانی)، تولید و پخش 66 خبر  تلویزیونی ، تولید و پخش  50 خبر رادیویی مراسم سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام در اقصی نقاط استان را پوشش خبری داد.
سهرابی برگزاری عکسواره "اشک و عطش" ویژه تعزیه، نذورات و روضه های حسینی، تولید بسته ویدیویی و رادیویی وقایع نگار محرم، برقراری لایو (زنده) اینستاگرام شبکه فارس در صفحه رسمی فارس سیما ویژه عزاداری های تاسوعا و عاشورا، تولید مستند، طراحی و انتشار بیش از 790 پست، عکس نوشت، پوستر و ... با نرخ بازدید واقعی پست ها در فضای مجازی بیش از 40 هزار بازدید ماکزیمم در یک پست و 11 هزار بازدید میانگین و مجموع 3 میلیون بازدید از اقدامات ویژه فضای مجازی مرکز فارس در این ایام بیان کرد.