سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

تولید پویانمایی "بچه های دریا" در صدا و سیمای مرکز بوشهر - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید پویانمایی "بچه های دریا" در صدا و سیمای مرکز بوشهر

تولید پویانمایی


به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز بوشهر پویا نمایی" بچه های دریا" داستان استعمار ستیزی سه پسر بچه بوشهری در مقابل یک ژنرال انگلیسی است که با مشارکت مرکز رقومی بسیج استان بوشهر تهیه شده است.

این پویانمایی که تهیه کنندگی و کارگردانی آن را سید حسین موسوی بر عهده دارد  زندگی مردم بوشهر را در دوران ورود انگلیسی ها به این بندر به تصویر می کشد.
علی شخصیت اصلی داستان با همراهی کالو و موندنی تمامی نقشه های ژنرال قنسول را به هم می زنند این پویا نمایی به ماجراهای جالب درگیری های بی پایان این سه پسر بچه و ژنرال انگلیسی می پردازد.  بیان بخشی از مبارزات استعمار ستیزی مردم بوشهر یکی از اهداف تولید این پویا نمایی است  که سعی در بیان برخی اتفاقات تاریخی مربوط به حضور انگلیسی ها در این بندر در قالب داستان های طنز و ماجراجویانه دارد همچنین به برخی علوم و تکنولوژی که برای اولین بار از طریق بوشهر به ایران وارد شد نیز اشاره شده است از جمله سینما ، فوتبال ، تلگراف و ...
« بچه های دریا» با تکنیک کات اوت کامپیوتری  در قالب 13 قسمت 12 دقیقه ای به مدت 156 دقیقه در واحد پویانمایی صدا و سیمای مرکز بوشهر در حال تولید است.

دیگر عوامل این برنامه عبارتند از: - نویسنده: ناهید جهازی ، طراحی و انیماتوری :  زیبا توسلی، فاطمه صداقت ،  زهرا دیانت  ، حدیث اسلامبولچی  ، سمانه قنبرپور-آهنگساز : اکبر ابراهیمی - مدیر دوبله : جوهر تنگستانی و صدا پیشگان این مجموعه : شهرام سروری،جوهر تنگستانی ، فاطمه صادقی زاده، شبنم خیر، رحیم عباسی ، سید محمود مهیمنی ، رقیه عبیدی و امیر رضا میرشکاری .