سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

تولید ۶ هزار 600دقیقه برنامه ویژه دهه فجر در شبکه خاوران - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید ۶ هزار 600دقیقه برنامه ویژه دهه فجر در شبکه خاوران

تولید ۶ هزار 600دقیقه برنامه ویژه دهه فجر در شبکه خاوران

 

مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران  از تولید ۶ هزار و و ۶۰۰ دقیقه برنامه ویژه دهه فجر در شبکه خاوران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی در نشست خبری که با حضور جمعی از خبرنگاران استان و معاونین مرکز برگزار شد گفت : دو حوزه صدا و سیما 6 هزار و 600 دقیقه برنامه تولیدی برای دهه فجر در دستور کار است که  در حوزه سیما 2 هزار و 395 دقیقه در قالب 7 عنوان با 46 برنامه تولیدی و در حوزه رادیو 4 هزار و 205 دقیقه در قالب 21 عنوان با 121 برنامه تولید خواهد شد.

وی به برنامه های شاخص سیما در دهه فجراشاره کرد و گفت: برنامه بهار بهمن شامل 12 برنامه جشن مردمی هر شب از شبکه خاوران با حضور مردم و دستگاه های اجرایی استان به روی آنتن خواهدرفت.

مدیرکل صداوسیمای خراسان جنوبی به برنامه شبانه در این دهه اشاره کرد و افزود: این برنامه هرشب به توانمندی ها و تاریخ انقلاب در هر شهرستان خواهد پرداخت از  حضور هنرمندان شهرستانی نیز در این برنامه ها بهره برداری می شود.

وی با بیان اینکه برنامه بازتاب در حوزه سیمای خراسان جنوبی در دهه فجر به انعکاس پروژه های افتتاحی خواهد پرداخت گفت: در حوزه تامین و پخش هم 36 برنامه تولیدی سایر شبکه های مرتبط با دهه فجر برای گروه های سنی مختلف در نظر گرفته شده است.

آینه دار به برنامه مژده بهار،تولید صدای خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود:این برنامه 12 بهمن به مدت  120 دقیقه به استقبال دهه فجر خواهد رفت و به صورت زنده از صدای خراسان جنوبی پخش خواهد شد.

وی به مسابقه میدانی پلاک 57 که در سال گذشته نیز برگزار شده است اشاره کرد و گفت: این برنامه امسال هم با حضور در شهرستان ها  و با حضور مردم و افراد تاثیر گذار هر شهرستان در شکل گیری انقلاب اسلامی تولید و پخش خواهد شد.

آینه دار در ادامه افزود: پیرامون اطلاع رسانی برنامه ها  از طریق رادیو هر روز با برنامه "باشما و برای شما " به صورت زنده  از ساعت 10:45 تا 11 به مدت 15 دقیقه با مردم در ارتباط هستیم.

مدیرکل صداوسیمای خراسان جنوبی همچنین گفت: مراسم باشکوه 22 بهمن ماه در برنامه ای با عنوان تقویم اقتدار از صدای خاوران  را پوشش داده خواهد شد.

آینه دار با اشاره به راه‌یابی نمایش رادیویی گروهبان برای اولین بار به جشنواره بین المللی تئاتر فجرگفت :این نمایش با حضور هنرمندان استان در تالار رودکی به صورت زنده اجرا خواهد شد.

وی در  ادامه  گفت:  معاونت فضای مجازی مرکز هم تهیه و نشر 17 موشن گرافیک ،40 پوستر ،21 اینوگرافیک ،31 عکس نوشت 3 نماهنگ ،2 گزارش 5 کلیپ با موضوع دهه فجر و 3 ویدئو از تاریخ شفاهی استان و راه اندازی پویش مردمی برای ارسال عکس و متن مردمی را به مناسبت دهه فجر در دستور کار خود دارد.

اینه دار با بیان اینکه 10 گزارش تولیدی نیز در دستور کار معاونت اخبار صداوسیمای خراسان جنوبی قرار گرفته است افزود: تولید مستندات خبری نیز در قالب دستاوردهای نظام از دیگر اقدامات این معاونت به مناسبت دهه فجر است.

وی به گوشه از فعالیت های فضای مجازی معاونت اخبار اشاره ای کرد و گفت:20 عکس نوشت با محوریت خدمات نظام،10 ویدئو آیا می دانید در بخش های مختلف سیاسی،اقتصادی و .. ،22 گزارش مردمی و 5 نماهنگ تولید هم از تولید این حوزه است.

مدیرکل صداوسیما خراسان جنوبی به برنامه های این مرکز در انتخابات مجلس شورای اسلامی هم  اشاره کرد و گفت: راهبرد اصلی رسانه ملی در انتخابات پیش رو تلاش برای حضور گسترده مردم در انتخابات و تحکیم و انسجام مردم برای انتخابی  آگاهانه و هوشیار است.

آینه دار با بیان اینکه پخش برخی از برنامه های ویژ انتخابات از آبان آغاز شده گفت: پیش بینی می شود 2 هزار و 630 دقیقه برنامه در حوزه سیما، 2 هزار و 350 دقیقه برنامه در حوزه صدا و هزار و 100 دقیقه تولید خبر شبکه خاوران خواهد بود.

آینه دار با بیان اینکه برنامه ها امسال با کیفیت بهتری نسبت به گذشته تولید و پخش شد گفت:سیما با 5 عنوان و 69 برنامه و صدا با 47 آنونس،150 واکس پاپ و 64 برنامه کوتاه با عنوان آیا میدانید تولید کرده است.

وی با  اشاره به تولید 91 برنامه در حوزه معاونت فضای مجازی افزود:حوزه فضای مجازی نقش مکمل برای سایر معاونت های خبر،صدا و سیما را دارد.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی  به تولید بسته خبری انتخابات در معاونت خبر نیز اشاره کرد و گفت:تا به الان دو برنامه تولید شده است.